logo

NA: Rīgas domes budžeta deficīts nesamērīgi pieaug

29.02.2016 Evija Vaikina Pašvaldībās

Šodien,  29. februārī, notika Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcijas preses konference. Tā iezīmēja aktuālus jautājumus, kas paredzēti izskatīšanai nākamās dienas RD sēdē. NA turpina aktualizēt jautājumus, kas citādāk sabiedrībai tiek pasniegti vienpusīgi vai pat slēpti. NA uzskata, ka sabiedrībai jāsaņem pilnīga informācija par norisēm RD.

Preses konferencē NA frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis, frakcijas priekšsēdētāja vietnieki Ģirts Lapiņš un Andris Lācis mediju pārstāvjus informēja par NA frakcijas priekšlikumiem budžeta grozījumos, par attieksmi pret Valsts kases aizdevumu Rīgas domei gan Mežaparka estrādes rekonstrukcijai, gan citiem projektiem, par Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrībām budžeta kontekstā un korporatīvās pārvaldības jautājumiem, kā arī par NA un Saskaņas centra frakciju attiecībām, tā saukto “sadarbību” Rīgas domē.
Dainis Locis izskaidroja, ka masu medijos izplatītā informācija par iespējamo NA sadarbību ar Saskaņas centru (SC) ir fikcija. “Protams, mēs atbalstām saimnieciskās darbības jautājumus, kas skar zemes atsavināšanu, dzīvokļus u. c., bet konceptuālos jautājumos mēs distancējamies no pašreizējās varas partijas. SC sevi deklarē kā sociāldemokrātisku partiju, bet tie ir tikai vārdi, ko nepierāda darbi – patiesās rūpes par pilsētas iedzīvotājiem”, teica D.Locis. Kā piemēru viņš akcentēja to, ka Rīgas pašvaldībā atvaļinājuma pabalsts 25% apmērā no algas pienākas galvenokārt tikai departamentu un iestāžu vadībā nodarbinātajiem, taču netiek nodrošināts mazāku algu saņēmējiem – tehniskajiem darbiniekiem, tai skaitā, apkopējiem, sētniekiem, šoferiem. Tāpat Locis minēja arī to, ka Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu darbiniekiem netiek nodrošināta veselības apdrošināšana, kas būtu ļoti nepieciešama dažādu izmeklējumu veikšanai un vizītēm pie speciālistiem.

Ģirts Lapiņš informēja, ka, vērtējot finansiālo situāciju Rīgā, ieņēmumi pieaug, bet pieaug arī parādi, izveidojies liels budžeta deficīts. “Svarīgi, kā nauda tiek tērēta un kā tiek pārvaldītas kapitālsabiedrības. Tām jābūt uzstādītiem mērķiem, – mēs tos neredzam. Tām savā darbībā jārealizē atklātība, – to redzam tikai no pārskatiem ar atpakaļejošu datumu. Pār tām jābūt uzraudzībai, – diemžēl esošā RD vadība ir likvidējusi revīzijas komisiju, kurā bija pārstāvji no visiem domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem” skaidroja Ģ. Lapiņš.

A. Lācis pamatoja, ka sava veida RD vadības radītā apsaimniekošanas finanšu piramīda novedīs pie kraha. “Šobrīd, apsaimniekojot īpašumus, netiek domāts ilgtermiņā. Automašīnu novietošana dzīvojamo namu iekšpagalmos ir problēma, šis jautājums jāsakārto, arī remontējot pagalmus. Paralēli tam top jaunas maksas stāvvietas ceļu malā. Joprojām netiek paredzēti ieguldījumi bērnudārzos, viens pat tiek slēgts. Savukārt Mežaparka estrādes pārbūves izdevumi nepamatoti vairākkārt palielinājušies,” stāstīja A. Lācis.

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.