logo

NA Rīgas nodaļa jau uzsākusi gatavošanos pašvaldību vēlēšanām

06.10.2015 Laila Ozoliņa Pašvaldībās

Septembra izskaņā Nacionālās apvienības „VL–TB/LNNK” Rīgas nodaļas biedri un atbalstītāji pulcējās seminārā, kas bija sava veida pirmais zvans, uzsākot gatavošanos 2017. gada pašvaldību vēlēšanām. Apvienības biedri uzstājās ar ziņojumiem par paveikto, grupās tika diskutēts par politisko situāciju un modelēti nākotnes rīcības scenāriji. Prātu vētrošanu vainagoja kopīga sportošana un vakariņas dzīvās mūzikas pavadībā.

Dainis Locis, NA Rīgas nodaļas priekšsēdētājs un NA Rīgas domes frakcijas vadītājs,  stāstot par pasākuma ideju, uzsver: „Uzskatu, ka gatavoties vēlēšanām jāsāk savlaicīgi. Tāpēc bija svarīgi atskatīties uz paveikto, izvērtēt aktualitātes un vienlaikus iezīmēt nākotnes stratēģijas. Šobrīd skaidri redzams, ka Rīgas un tām apkārtesošo pašvaldību problēmas pārklājas, tāpēc ir jāveido plašāka un ciešāka sadarbība domu un pieredzes apmaiņai. Seminārs ārpus Rīgas, Ceraukstē, palīdzēja atslēgties no ierastās vides un ar lielāku uzmanību uzklausīt un pārspriest vērtīgu informāciju. Vienlaikus lieliski atpūtāmies un stiprinājām komandas garu – sacenšoties strītbolā un pludmales volejbolā”.

Semināra dalībnieki noklausījās Daiņa Loča ziņojumu par to, ko Rīgas domes frakcijai ir izdevies panākt un par kādiem priekšlikumiem galvaspilsētā vēl jāturpina cīnīties. Locis norādīja uz zīmīgu tendenci, kas liecina, ka ir iespējams aktivizēt iedzīvotājus iestāties par savām tiesībām dzīvot labāk. Uzstādot teltis dažādās Rīgas vietās un tiekoties ar iedzīvotājiem, ir izdevies savākt parakstus ne vienai vien vērtīgai iniciatīvai. Kaut arī bijušas mazas uzvaras, tās reāli uzlabojušas rīdzinieku ikdienu: Teikas vidusskolā savests kārtībā futbola laukums; Strazdumuižas neredzīgo ciematā iekārtots bērnu rotaļu laukums; Vecāķos atjaunots vēlēšanu iecirknis; vajadzīgā vietā izbūvēts “gulošais policists”, kā arī daudzi citi mazie, ilgstoši atliktie darbi beidzot tikuši paveikti.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Jānis Eglītis klātesošos iepazīstināja ar ministrijā izstrādātajiem administratīvi teritoriālās reformas nākotnes modeļiem. Seminārā dalībniekus uzrunāja Bauskas novada mērs Raitis Ābelnieks un Kocēnu mērs Jānis Olmanis. Visai interesantus faktus atklāja semināra viesis sociologs Aigars Freimanis, kurš iepazīstināja ar iedzīvotāju aptaujas rezultātiem par pašlaik tik aktuālo patvēruma meklētāju tēmu. Viņš arī atbildēja uz jautājumiem par Latvijas elektorāta noskaņojumu, gaidām un reakcijām uz partiju kampaņu vēstījumiem un kandidātu solījumiem.

Savās zināšanās dalījās arī pieredzējušais konsultants Jānis Leilands, kurš saistoši, ar piemēriem no biznesa vadības prakses, pastāstīja par komandas darba organizēšanu, kas ir ļoti svarīgi arī vēlēšanu kampaņas laikā. Savukārt NA RD frakcijas deputāts Andris Pārups semināram bija sagatavojis ziņojumu par vēlēšanu kampaņas stratēģijas aspektiem.

Semināra turpinājumā aktīvā darbība pārcēlās uz sporta laukumiem, kur komandu sacensībās varēja mēroties spēkiem strītbolā un pludmales volejbolā. Semināra diena noslēdzās ar kopīgām vakariņām, ko bija sarūpējuši Ceraukstes viesu nama “Rožmalas” pavāri. Pēc vakariņām ar dzīvās mūzikas koncertu uzstājās dziesminieks Kārlis Briedis, kurš uzaudzis un dzīvojis Kanādā, bet pirms apmēram 10 gadiem pārcēlies uz dzīvi Latvijā. Interesants bija viņa stāstījums par trimdas muzikālās dzīves vēsturi.

Riga-seminars-2015-09b

Šis bija pirmais seminārs, kas iezīmēja NA gatavošanos 2017. gada pašvaldību vēlēšanām. Šādi pasākumi ir jārīko regulāri, lai varētu sagatavot spēcīgu vēlēšanu komandu un pārliecinošu vēlēšanu programmu, un rezultātā: gūt labākus panākumus Rīgā un cerēt uz latvisko spēku uzvaru 2017. gadā.

Informāciju sagatavoja
Laila Ozoliņa,
Nacionālās apvienības preses sekretāre
t. 2929 8205

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.