logo

NA rosina izteikt neuzticību Ušakovam

03.12.2013 LETA Pašvaldībās

Ušakova demisija

Nacionālās apvienības Rīgas domes deputāti 3.decembrī plāno vērsties pie kolēģiem opozīcijā, “Vienotības” deputātiem, lai rosinātu sasaukt Rīgas domes ārkārtas sēdi par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC).

Šādu lēmumu Nacionālās apvienības biedri pieņēmuši, jo uzskata, ka paviršība un virspusība būvobjektu kontrolē Rīgā ir sistemātiska parādība. Nacionālās apvienības Rīgas domes deputātu frakcijas vadītāja Baiba Broka uzsver, ka šajā gadījumā runa ir ne tikai par politisko atbildību – Ušakovs ir atbildīgs arī par to, lai Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja amatā strādātu kompetents profesionālis.

Pašreizējais būvvaldes priekšnieks Inguss Vircavs, kurš ieguvis ģeogrāfa izglītību, nav spējis pārliecināt par savu piemērotību amatam, uzskata Broka.

“Šodien Nacionālās apvienības valdes sēdē pārrunājām Zolitūdes traģēdiju, pēdējos faktus, kas medijos izskanējuši par būvobjektiem Rīgā, arī par ekspluatācijā nenodoto “Ķirsona māju”, – fakti ir vairāk nekā šokējoši. Arī pagājušā nedēļā notikušajā Rīgas domes sēdē būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs nespēja radīt pat ilūziju, ka viņš saprot, kas jādara, lai būvinspektori varētu sekot būvobjektu drošībai Rīgā,” sacīja Nacionālās apvienības līdere Rīgas domē. Pēc Zolitūdē notikušās traģēdijas atklātie pārkāpumi virknē būvobjektu liecina, ka būvvaldes virspusīgi īstenotajai būvobjektu uzraudzībai ir sistemātisks raksturs, uzskata Nacionālā apvienība.

Būvvaldes paviršā attieksme ir beigusies ar traģēdiju, uzskata Broka un norāda, ka nav pārliecības, ka pašreizējam vadītājam ir idejas vai scenāriji, kā šo situāciju mainīt vai uzlabot, lai līdzīga katastrofa nenotiktu. “Lai Saeima dara savu darbu, bet Rīgas domei ir jābūt saviem risinājumiem, kādi konkrēti soļi jāsper, lai šo situāciju mainītu,” uzsvēra Broka.

Nacionālā apvienība un “Vienotība” jau pagājušā nedēļā notikušajā Rīgas domes ārkārtas sēdē rosināja atbrīvot Vircavu no būvvaldes vadītāja amata, taču koalīcijas deputātu vairākums šo aicinājumu noraidīja un Vircavs amatu saglabāja. “Politiskā atbildība izpaužas arī padoto izvēlē. Ja amatā tiek iecelts cilvēks, kurš nav speciālists, arī tam var būt savi mērķi,” uzsvēra Broka.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala “Maxima” ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā un par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt. Par notikušo ierosināts kriminālprocess.

Uzņemoties atbildību par notikušo, 27.novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), savukārt Ušakovs īpaši sasauktā preses konferencē paziņoja jau iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atkāpties negrasās, jo par savu atbildību uzskata palīdzības sniegšanu cietušajiem un traģēdijas izmeklēšanas veicināšanu. Pateicis savu sakāmo, Ušakovs nekavējoties devās uz savu kabinetu, izvairoties no jebkādiem žurnālistu jautājumiem.

LETA

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.