logo

NA: Uzturēšanās atļauju tirgošana ir jāpārtrauc (8)

21.08.2013 Raivis Dzintars Saeimā

uzturēšanās atļaujas

Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA) aicina koalīcijas partnerus vienoties par kārtību, kad un kā pārtraucama pastāvīgās uzturēšanās atļauju piešķiršana par nekustamo īpašumu iegādi. Uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšanu NA uzskata par būtisku prioritāti, kas jāpaveic esošajai valdībai.

Kopš 2010. gada Latvijā ieviesta sistēma, ka uzturēšanās atļauju dzīvošanai Latvijā var iegūt ikviens ārvalstnieks, ja vien iegādājas nekustamo īpašumu 100 000 latu vērtībā Rīgas plānošanas reģionā vai lielajās pilsētās, kā arī 50 000 vērtībā ikvienā citā Latvijas vietā. Jau sākotnēji NA stingri iebilda pret šo ieceri un vēlāk vairākkārtīgi rosinājusi grozījumus imigrācijas likumā, lai to atceltu. Līdz šim Saeimas vairākuma atbalstu šajā jautājumā neesam guvuši.

Uzskatām, ka piešķirto uzturēšanās atļauju un ārzemniekiem izpārdoto īpašumu skaits nu jau sasniedz dramatiskus apmērus, ko Latvijas valsts vairs nevar atļauties. Ja okupācijas laikā Latvijas kolonizāciju organizēja svešas varas ielikteņi, tad šodien imigrāciju pieļauj neatkarīgas Latvijas parlaments. Aizvien jauni īpašumu tīkotāji no Krievijas, Ķīnas un citām valstīm turpina okupācijas laikā iesākto – latviskas Latvijas nomākšanu ar svešām valodām un kultūrām.

NA uzturēšanās atļauju jautājumā sagaida gan koalīcijas partneru „Vienotības” un Reformu partijas, gan Zaļo un Zemnieku savienības atbalstu. Esam gatavi diskutēt par izmaiņu termiņu un īstenošanas kārtību, bet esošās sistēmas saglabāšanu uzskatām par neapspriežamu. Uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšanu NA uzskata par būtisku prioritāti, kas jāpaveic esošajai valdībai, tāpēc aicinām finanšu ministru budžeta sastādīšanas gaitā pie ieņēmumu daļas nerēķināt no uzturēšanās atļauju tirdzniecības iegūtos līdzekļus.

Satraukumu par moderno Latvijas kolonizāciju ik dienas pauž daudzi Latvijas iedzīvotāji. Vajadzības gadījumā NA ir gatava aicināt cilvēkus uz aktīvu rīcību, lai Latvijas valstī uzturēšanās atļauju tirdzniecība, pārdodot īpašumus, kļūtu par pagātni.

Raivis Dzintars, NA līdzpriekšsēdētājs

Gaidis Bērziņš, NA līdzpriekšsēdētājs

Einārs Cilinskis, NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs

 

VideoVisi video

thumb
thumb
thumb
thumb

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Jānis Cīmiņš

  08.09.2013 16:51

  Latvijas zemi un Latvijas mežus tirgoja uz nebēdu un nevienam nacionālajam patriotam nebija nekas iebilstams. Mājas, dzīvokļus ārzemniekiem tirgoja un tirgos, neatkarīgi no UA. UA ārzemnieku pienesums ir piliens pret aizbraukušajiem latviešiem, kuri Tēvzemi pameta nacionālajiem spēkiem pastāvīgi varas pozīcijā esot.

 • Romans Par_Latviju

  28.08.2013 18:43

  "Pilnīga uzturēšanās atļauju piešķiršanas atcelšana negatīvi ietekmētu budžetu", - tā saka premjers V.Dombrovskis. Kauns un skumji, ka premjeram ir problēmas ar matemātiku un necieņa pret latviešu tautu ... Kādu negatīvu ietekmi tas var radīt, ja no 260000 atļaujām valsts kasē ieplūda tikai nepilns 1 miljons latu? Te pat zirgam jāsmejas!!!

 • Mārtiņš Smilga

  27.08.2013 09:58

  Ok, izlasot šo rakstu jāpiekrīt Iesalnieka kunga bažām :)) Atvainojos par iespējamo valodas likuma pārkāpumu,. bet ziņa ir jālasa oriģinālā :))) Египет. 16 августа. Интерсакс. Российские туристы отбили атаку египетской армии. Войска республиканской армии Египта были разбиты на подходах к Шарм-эль-Шейху и Хургаде. Во второй половине дня оба города окончательно перешли под контроль отдыхающих из России. «Это наши города, и мы никому не позволим диктовать нам свои правила. Не лезьте в чужой монастырь со своим уставом», - заявил командующий русской Алкогольческой армии Николай Деникин. Как сообщает BBC, египетская армия намеревалась восстановить контроль над Хургадой и Шарм-Эль-Шейхом, потерянный 20 лет назад. Однако русские повстанцы, хорошо вооруженные алкоголем и пляжными полотенцами, дали мощный отпор. «У них превосходная экипировка", - признался BBC генерал Абдул Иль-Саиб, подчеркнув, что египтяне были деморализованы, увидев русских в носках и сандалях. По случаю победы в Шарм-Эль-Шейхе и Хургаде был дан праздничный салют. Сотни русских туристов вывалили на Naama Bay, который был тут же переименован в Наама Пей. Повсюду, как и прежде, раздавались крики «Россия, Россия». Президент Владимир Путин направил поздравительную телеграмму Совету народных туристов Шарм-эль-Шейха и Хургады, в которой отметил, что «ваша яркая победа не вызывает сомнений, вы безупречно отстояли честь и достоинство российских городов». Глава государства также подписал указ о присвоении Хургаде и Шарм-эль-Шейху почетных званий «Город туристической славы».

 • Jānis Lūsis

  25.08.2013 11:47

  Interesanta ir Lietuvas pieredze. Lietuvieši iet uz "visu banku", tur ir uzsākta parakstu vākšana referendumam, lai vispār aizliegtu iegādāties zemi ārzemniekiem. Parakstu vākšanas iniciatīvas grupa vēlas atjaunot konstitūciju 1992.gada redakcijā, kurā bija noteikts, ka zeme var piederēt tikai Lietuvas pilsoņiem. Par parakstu vākšana uzsākšanu balsoja 8 CVK locekļi, pret 3 un atturējies 1. CVK loceklis Jons Udris paziņojis, ka faktiski šāds referendums nozīmēs Lietuvas izstāšanos no ES. Lietuvā, lai izsludinātu referendumu ir jāsavāc 300 000 paraksti. Vienlaicīgi ar šiem konstitūcijas grozījumiem tiek vākti paraksti otram referendumam, kas samazinātu nepieciešamo parakstu skaitu līdz 100 000. avots: http://www.alfa.lt/straipsnis/15150550/Siuloma.rengti.referenduma.del.Konstitucijos.pakeitimu=2013-08-22_12-32/

 • Mārtiņš Smilga

  23.08.2013 16:29

  Tā pavisam apturēt procesu varbūt arī nebūtu nepieciešams, bet palielināt summas vismaz 2x varētu gan :) Jo kaut kā valstī fiziski nav pamanāma tā 7000 ķīniešu klātbūtne. Piemēram Ikšķilē svešzemju investors iegādājās nekustamo īpašumu (esošu biznesu), sakārtoja to un padarīja pieejamu plašākam iedzīvotāju lokam, kā tas bija pirms tam. Laimīgi saņēma uzturēšanās atļauju, kas automātiski ir uzturēšanās atļauja ES un pieļauju, ka mitinās viņam vairāk patīkamā valstī. Ja jau ES institūcijas (kas ir svētās govis LV politiķiem) nelamā LV par to, ka mēs pa lēto tirgojam uzturēšanās atļaujas ES, tad ko uztraukties? Jeb uztraukuma pamatā ir dažu ES valstu pagaidām personiski izteikta nepatika?

 • Jānis Iesalnieks

  21.08.2013 10:36

  Uzturēšanās atļauju tirdzniecība, izpārdodot mūsu zemi krieviem un ķīniešiem, IR JĀPĀRTRAUC! Ja līdz pagājušā gada sākumam uz "ieguldījuma" nekustamajos īpašumos pamata bija izsniegtas pusotrs tūkstotis uzturēšanās atļauju, tad ap šī gada jūliju tās jau ir vairāk kā 7000 (!). Šobrīd Ķīnas pilsoņi ir izvirzījušies 2. vietā aiz Krievijas pilsoņiem. Šogad uzturēšanās atļaujas izsniegtas vairākiem simtiem ķīniešu.

  • Mārtiņš Smilga

   23.08.2013 16:35

   ... vairākiem simtiem ķīniešu? Tātad tūkstošiem krievu??? Pārsvarā gan "investori" iegādājas dzīvokļus, tā ka runāt par masveida zemes izpirkšanu uzturēšanās atļaujas dēļ ir nekorekti, jo zemi skandināvi izpirka daudz agrāk pirms apspriežamā normatīvā akta :) un zeme ir jāapstrādā, vismaz jākopj. Iesalnieka kungs laikam ir piemirsis, ka rets ir tas krievs, kam strādāt gribas, sevišķi šī "investoru" šķira :))) Jāni, nekā personīga, bet nebaidi tautu :)))

 • Chucky Nettle

  21.08.2013 09:55

  Pati iecere savā saknē nebija peļama, ja vien tā būtu orientēta uz uzņēmēju piesaisti Latvijai, nevis banku un nekustamo īpašumu darboņu lobiju. Uz doto brīdi tikai 4,8% investīciju ir veiktas skapitālsabiedrībās. No Rīgas un Jūrmalas šī īpašumu iztirgošana visaktīvāk varētu pāriet uz Vidzemi (Sigulda, Cēsis) un kopējo jūras piekrasti. Šis lobijs ir jāpārtrauc nekāvējoties, jo ir skaidri patiesie labuma guvēji, kā arī tas veido mākslīgu NĪ tirgus burbuli par neadekvātām cenām, kurš vēl nesenā pagātnē labi parādīja, kādas tam var būt sekas

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.