logo

NA valdes un frakcijas paziņojums

18.09.2013 Valdībā

Kultūras ministrija

Šodien, 18. septembrī, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA) valdes un frakcijas apvienotajā sēdē tika skatīti jautājumi par aktualitātēm politikā, valdības un NA ministriju darba aktualitātes. Kā pirmais darba kārtībā bija situācijas izvērtējums saistībā ar premjera lēmumu atstādināt kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi. NA apvienība uzskata, ka premjera V. Dombrovska lēmums, atlaižot ministri, ir nepamatots un argumenti šādai rīcībai – absurdi.

Pārmest nesaprašanos ar nozari laikā, kad ministrei izveidojusies laba sadarbība un pausts atbalsts no lielākajām kultūras nozari pārstāvošajām organizācijām un iestādēm, ir neloģiski. “Nav skaidrs, kāpēc premjers nav atlaidis nevienu citu ministru, jo komunikācijas problēmas un reālas problēmas sadarbībā ar nozari bijušas izteikti vērojamas gan VARAM, gan Izglītības un zinātnes ministrijā, gan Veselības, gan Labklājības un citās ministrijās”, tā situāciju analizēja Gaidis Bērziņš, NA līdzpriekšsēdētājs.

Ir acīmredzami, ka premjera īstā motivācija, panākot Ž. Jaunzemes – Grendes demisiju, bija cita, nevis tā, kas pausta oficiālajos skaidrojumos. Nacionālā apvienība uzskata, ka būtiskākais iemesls šādai premjera un viņa pārstāvētās partijas rīcībai ir atriebība par principialitāti ar 2014. gada budžetu saistītajās prasībās. Nacionālās apvienības uzstādījumi ietvēra:

1) prasību nākamgad pārtraukt uzturēšanās atļauju piešķiršanu ārvalstniekiem par nekustamā īpašuma iegādi;

2) prasību prioritāri atbalstīt dzimstības veicināšanas pasākumus un sniegt nozīmīgu atbalstu jaunajām māmiņam;

3) kā arī prasību pēc adekvāta finansējuma Latvijas kultūrai.

Ministre godprātīgi pildījusi valdības deklarācijā un partijas programmā izvirzītos uzdevumus, kā arī panākusi ievērojamu progresu gan nozares finansēšanā (papildus 10,5 miljoni latu nākamā gada budžeta projektā), gan caurspīdīgā un saprotamā finansējuma izmantošanā. Ja problēmas ministres darbā ir bijušas, tad tās galvenokārt bija saistītas ar ārējā tēla jautājumiem, nevis paveikto darbu.
NA frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis norādīja: “Jebkura aktīva politiķa darbība rod gan atbalstītājus, gan noliedzējus. Ministrei bija arī opozicionāri, kas sazobē ar topošu partiju politiķiem prata rīkot skaļas nomelnošanas kampaņas, taču šīs grupas ne tuvu nav uzskatāmas par nozari vai nozīmīgiem tās pārstāvjiem.”

Nacionālā apvienība pauž atbalstu kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei – Grendei, kā arī pauž pateicību par nesavtīgo ieguldījumu, aizstāvot Latvijas kultūru un liekot nozīmīgus stūrakmeņus nozares attīstībā.

Nacionālā apvienība iestājas par izvirzītajiem mērķiem 2014. gada budžetā. Par tālāku darbību valdībā apvienība lems pēc tam, kad tiks panākta vienošanās par 2014. gada budžetu. Jaunu ministra kandidātu Nacionālā apvienība neizvirzīs sasteigti. Kultūras ministra pienākumus šobrīd pildīs Tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.