logo

NA virza priekšlikumu par piemiņas plāksnes uzstādīšanu Gunāram Astram Lucavsalā (1)

05.11.2013 Pašvaldībās

Rīgas domes Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) nākusi ar ierosmi uzstādīt piemiņas plāksni Latvijas nacionālās pretošanās kustības dalībniekam Gunāram Astram Rīgā, Lucavsalas ielā, kur viņš dzīvoja no 1931. līdz 1988. gadam.

Gunārs Astra Latvijas vēsturē iegājis kā nesalaužams cīnītājs pret komunistisko okupācijas režīmu. Tādēļ divas reizes – no 1961. līdz 1976. gadam un no 1983. līdz 1988. gadam viņš tika ieslodzīts sevišķi stingra režīma nometnēs Krievijā. G.Astras 1983. gada tiesas procesā teiktie vārdi: “..Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod man spēku šeit stāvēt un elpot. Mūsu tauta ir daudz cietusi un tādēļ iemācījusies un pārcietīs arī šo tumšo laiku..” kļuva pravietiski.

Kā norāda NA Rīgas domes frakcijas deputāts Ritvars Jansons: „Gunārs Astra kā pretošanās simbols ir pelnījis piemiņas plāksni vietā, kur viņš dzīvojis ilgus gadus. Mēs perspektīvā raugāmies uz māju Lucavsalā kā vietu, kur varētu notikt izglītojošas nodarbības skolēniem, varētu vest tūristus. Tādēļ mūsu frakcija 2014. gada Rīgas budžetā ir prasījusi līdzekļus Lucavsalas ielas apgaismojuma (posmā no tirdzniecības centra K-Rauta līdz Kazas sēklim) tehniskā projekta izstrādei – 6000 LVL, lai 2015. gadā varētu veikt minētā ielas posma apgaismojuma būvniecību. Līdz ar to būs apgaismots ceļš arī uz Rīgas Bērnu jaunatnes sporta kluba „Rīdzene” airēšanas bāzi.”

Piemiņas plāksni paredzēts izgatavot un uzstādīt no šī gada pilsētas budžetā neiztērētajiem līdzekļiem –1144 LVL.

Pavasara Lielās talkas laikā Nacionālās apvienības biedri jau ir uzkopuši G.Astras mājas apkārtni.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre

Foto Visi foto

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.