logo

Nacionālā apvienība aicina izmaksāt iedzīvotājiem papildu līdzekļus

30.11.2020 Laima Melkina Latvijā

Nacionālā apvienība rosina ministru prezidentu un koalīciju vienoties par tā sauktās “helikoptera naudas” iepludināšanu tautsaimniecībā. Tas būtu papildu atbalsts iedzīvotājiem, līdzās jau esošajiem atbalsta pasākumiem.

“Šajos apstākļos, kad nepieciešams atbalstīt valsts tautsaimniecību, taču iedzīvotāji ir piesardzīgi un drīzāk izvēlas rīkoties taupīgi, ir nepieciešami jauni risinājumi. “Helikoptera naudas” iepludināšana ir veids, kā papildināt naudu iedzīvotāju maciņos un vairot optimismu par nākotni, vienlaikus sildot arī Latvijas ekonomiku. Tas ļautu apturēt līdzšinējo nelabvēlīgo attīstības spirāli un stiprināt valsts tautsaimniecību,” uzsver Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības priekšsēdētājs.

Partijas ieskatā papildu līdzekļus varētu izmaksāt ģimenēm ar bērniem un cilvēkiem ar zemākiem ienākumiem, aicinot šo naudu tērēt Latvijas tautsaimniecībā un atbalstīt nozares, kas Covid-19 krīzē cietušas jo īpaši. Tāpat partija mudina arī valsts sektorā nodarbinātos savus ienākumus tērēt, lai atbalstītu jomas, kam šobrīd klājas grūtāk.

“Helikoptera naudas” princips nozīmē, ka valdība izmaksā cilvēkiem naudu, lai palielinātu viņu pēcnodokļu ienākumus, tādējādi mudinot cilvēkus tērēt. Tas ir veids, kā krīzes situācijas laikā iepludināt naudu ekonomikā un pārdalīt to tiem iedzīvotājiem, kam nauda visvairāk nepieciešama. Tas ļauj novērst patēriņa kritumu un mazina ekonomikas bremzēšanos. “Helikoptera nauda” ir risinājums, kas jau gadiem pazīstams un izmantots daudzās valstīs dažādu krīžu pārvarēšanai.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.