logo

Nacionālā apvienība aicina Ķīnas Tautas Republikas vēstnieku veicināt ekonomiskās saites un investīciju piesaisti Latvijā

23.08.2016 Laila Ozoli Latvijā

foto: Avots: http://www.crossed-flag-pins.com

Vakar, 22. augustā, Nacionālās apvienības  “VL-TB/LNNK” (NA) frakcijas pārstāvji – Raivis Dzintars, priekšsēdētājs un Rihards Kols, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks  – tikušies ar Ķīnas Tautas Republikas vēstnieku Latvijā V.E. Huanu Junu (Huang Yong). Abpusēji inciētās tikšanās mērķis bija pārrunāt tuvojošos Ķīnas un Centrālās Austrum – Eiropas Valstu Ministru Prezidentu 16+1 samitu (Ķīnas-CAEV 16+1), lai definētu tajā sasniedzamos rezultātus. Tikšanās laikā tika pārrunātas arī līdz šim īstenotās aktivitātes divpusējo ekonomisko attiecību kontekstā, kā arī meklēti skaidrojumi Ķīnas pasīvai investīciju politikai attiecībā uz Latviju.

 Vēstnieks pauda bažas par Rīgā plānoto Dalailamas vizīti, kuras norise paredzēta pāris nedēļas pirms Ķīnas-CAEV 16+1 samita, uzsverot, ka šī vizīte varētu apdraudēt Latvijas divpusējās attiecības ar Ķīnu. Ar mērķi kliedēt bažas, NA pārstāvji no savas puses vēstniekam atgādināja, ka NA iestājas par Eiropas Savienības – tajā skaitā Latvijas – pausto politiku attiecībā uz Ķīnu, t.i. par “vienas Ķīnas politiku”.

Nacionālās apvienības pārstāvji pauda atbalstu un vēlmi veidot vēl ciešāku ekonomisko, kā arī kultūras, izglītības, tūrisma un sporta saišu veidošanu ar Ķīnu, norādot, ka līdz šim divpusējās ekonomiskajās attiecībās nav izmantots potenciāls un, līdz ar to, iespējas izaugsmei ir plašas, it īpaši ja salīdzina Ķīnas veiktās investīcījas un kapitāla ieguldījumus mūsu kaimiņvalstīs, Igaunijā, Lietuvā un Polijā.

Apspriežot ekonomiskās sadarbības jautājumus, Ķīnas vēstnieks pauda nepieciešamību Latvijā uzlabot uzņēmējdarbības vidi, kas tādā veidā to padarītu pievilcīgāku ārvalstu investoriem, uzsverot nepieciešamību Latvijai veidot vidējā un ilgtermiņa ārējo investīciju politiku, tādā veidā paužot skaidru redzējumu par Latvijas attīstību.

NA pārstāvji no savas puses uzsvēra, ka ir gatvi īstenot aktīvu lomu divpusējo attiecību stiprināšanā, kas veicinātu jaunu darbavietu radīšanu, stimulētu ekonomisko izaugsmi, piesaistītu Ķīnas tiešās investīcijas un integrētu Latvija Ķīnas “Viena josta, viens ceļš” iniciatīvas attīstībā, kurā Latvija var spēlēt būtisku lomu, izmantojot savas zināšanas, pieredzi un priekšrocības.

Kā norāda Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Rihards Kols, divpusējo attiecību īstenošana nevar palikt tikai valdības un uzņēmēju līmenī: “Nepieciešams veidot aktīvu sadarbību arī ar Saeimu – gan ar ārlietu komisiju, gan deputātu sadraudzības grupu ar Ķīnu. Neizmantoto iespēju ir pārāk daudz – kā redzam, Ķīnas investīcijas Lietuvā un Igaunijā ievērojami pārsniedz Ķīnas investīcijas Latvijā, tāpēc mūsu uzdevums ir izprast šīs “nevienlīdzības” patiesos iemeslus un aktīvi strādāt pie investīciju piesaistes no Ķīnas.”

Tikšanās norisinājās 2016. gada 22. augustā, Nacionālās apvienības birojā Rīgā.

 

Informāciju sagatavoja:

Laila Ozoliņa

Nacionālās apvienības

preses sekretāre

371 2929 8205

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.