logo

Nacionālā apvienība aicina prezidentu vēlreiz lemt par Anša Ataola Bērziņa apžēlošanu

29.03.2018

Foto: LETA

Nacionālā apvienība neizprot Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa argumentus, kādēļ viņš atteicis apžēlošanu par 13. janvāra grautiņu sodītajam Ansim Ataolam Bērziņam. Apvienība prasīs prezidentam skaidrot savus argumentus šajā lēmumā, kā arī aicina vēlreiz izskatīt jautājumu par viņa apžēlošanu.

Ansis Ataols Bērziņš ir iesniedzis apžēlošanas lūgumu, kas liecina par to, ka viņš atzīst savas kļūdas. Viņš jau ir pavadījis vairākus mēnešus ieslodzījumā kā Latvijā, tā arī Čehijā, kas būtu vērtējams kā adekvāts sods. Tādēļ viņam būtu jāpiemēro apžēlošana, kas būtu taisnīgi gan pret viņu kā indivīdu, gan pret sabiedrību kopumā.

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars: “Vai Ansis Ataols Bērziņš ir lielākais Latvijas noziedznieks? Cik neliešu attaisnots pierādījumu trūkuma dēļ? Cik noziedzniekiem piešķirti neadekvāti zemi sodi? Bērziņa jautājums iegūst simbolisku nozīmi, un prezidentam būtu tas jāsaprot.”

Nacionālā apvienība neattaisno viņa pastrādāto noziedzīgo nodarījumu, taču uzskata, ka sodam ir jābūt samērīgam. Nacionālā apvienība ir pārliecināta, katram ir jāizcieš sods par saviem pārkāpumiem, jo īpaši par uzbrukumu valsts simboliem, tomēr tas jādara nepolitizējot un nevispārinot.

Nacionālās apvienības valdes priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš: “No publiski pieejamās informācijas redzams, ka soda izciešanas laikā Čehijā ir aizskartas Anša cilvēktiesības, kas nav pieļaujami demokrātiskā sabiedrībā. Šobrīd primāri ir Ansim sniegt palīdzību veselības stāvokļa uzlabošanai, un to pilnvērtīgi var izdarīt tikai brīvībā!”

Jau šodien Nacionālā apvienība lūgs prezidentam skaidrot savus argumentus, kādēļ Ansim Ataolam Bērziņam atteikta apžēlošana.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.