logo

Nacionālā apvienība aicina svinēt Lāčplēša dienu, godinot Latvijas brīvības cīnītājus!

07.11.2016 Evija Vaikina Pašvaldībās

„Un tūkstoši krita un kritīs vēl, kā savas dzimtenes sargi, bet Latvija dzīvos un brīva būs – un tādēļ tas nebij’ par dārgi”.

Šie skarbie vārdi ir iekalti akmenī 1932.gadā pie Drustu baznīcas, kā veltījums kritušajiem. Brīvības cīnītāju piemiņas rindas ir akmenī cirstas visos Latvijas novados. Tās ir mūžības skarto liecības par to, ka brīvību neviens nedāvina, tā vienmēr ir bijusi jāizcīna un bieži tā pirkta par dārgu, asins un dzīvības cenu.

„Mums, brīvības cīnītāju mantiniekiem, ir svēts pienākums šo dārgo dāvanu nosargāt un nodot nākamajām paaudzēm to nesabojātu. Godinot brīvības cīnītāju piemiņu, mēs stiprinām sevi, savu ģimeni un savu valsti. Mūsu bērnos nobriest savas zemes patriotisms un pēctecība,” uzsver Jānis Atis Krūmiņš, Lāčplēša dienas svinību Rīgā organizators, Nacionālās apvienības Rīgas domes deputāts.

Šogad jau piecpadsmito gadu 11. novembrī ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesiem tiek piedāvāta iespēja  aktīvi līdzdarboties, piedaloties Lāčplēša dienas pasākumos. Rīta posmā notiks organizēta svecīšu iedegšana Rīgas apkārtnes Brīvības cīnītāju piemiņas vietās.

No plkst. 16:00 Rīgas Brāļu kapos tiks iedegtas svecītes kritušo karavīru piemiņai.

Plkst. 17.00 pasākuma vadītājs, Jānis Atis Krūmiņš un Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis atklās lāpu gājienu.

Laikā no 17.30 – 19.00 no Rīgas Brāļu kapiem līdz Brīvības piemineklim notiks lāpu gājiens.

Plkst.19.00 – Latviešu karavīriem veltīts svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa ar mācītāju Gunti Kalmi. Muzikālajā daļā uzstāsies „Trīs tenori” un Liepupes jauktais koris „Pernigele”.

„Šis lāpu gājiens „Mūžības ceļš” veltīts latviešu karavīru piemiņai. Brāļu kapos no Svētās uguns tiks aizdegtas lāpas un iznestas cauri visai Latvijas galvaspilsētai Rīgai,” turpina Jānis Atis Krūmiņš. „Tālāk lāpu gājiena dalībnieki dosies uz Latviešu Strēlnieku laukumu, kur ar lāpām tiks iekurti ugunskuri,  pie kuriem varēs sildīties.”

Latviešu strēlnieku laukumā notiks latviešu karavīru godināšanas daudzinājums. Daudzinājuma noslēgumā Svētā uguns ar uguns plostu tiks palaista Daugavā (pie Akmens tilta), godinot tos Brīvības cīnītājus un Latviešu strēlniekus, kuru kapu vietas mums nav zināmas.

Svētku pasākumu noslēgumā Latviešu Strēlnieku laukumā koncertēs folkloras kopas „Vilki”, „Vilkači”, „Skandinieki” un Latvijas rokgrupas „Catalepsia” un „Pērkons”. Klausoties koncertu,  apmeklētāji varēs sildīties pie ugunskuriem un tiks pacienāti ar karstu tēju.

Paralēli no 21.30 Folkklubā „Ala” notiks Lāčplēša dienas izskaņas koncerts „Varoņu nakts”, kurā piedalīsies vīru kopa „Vilki”, grupa „Rūsa”, Inokentijs Mārpls.

Visi pasākumi un koncerti apmeklējami bez maksas. Pēc iepriekšējo gadu pieredzes Lāčplēša dienas svinībās Rīgā varētu piedalīties ap 4000 dalībnieku.

Lacplesa_diena 4

Lacplesa_diena2

1417753_251694234955114_383624628_o

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes frakcijas referente

 

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.