logo

Nacionālā apvienība aicina Ušakovu atvainoties (2)

25.04.2016 Latvijā

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” uzskata, ka Rīgas mēram Nilam Ušakovam jāatvainojas par aizvadītajā piektdienā sociālos tīklos publicēto karikatūru, pasmejoties par PSRS okupācijas nodarītajiem zaudējumiem Latvijai.

“Jokošana par padomju okupācijas šausmām bezgaumībā un nekaunībā pielīdzināma jokošanai par holokaustu. Latvijas pilsoņi un īpaši politiski represētās personas ir pelnījušas sagaidīt politiķa atvainošanos,” norāda Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs.

Kā zināms, PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija pēc gandrīz 11 gadu ilgstoša darba, iesaistoties ap 50 profesionāliem vēsturniekiem un statistikas speciālistiem, nākusi klajā ar pētījumu par okupācijas laikā Latvijai nodarītajiem ekonomiskajiem zaudējumiem 185 miljardu eiro apmērā, kuros nav iekļauti videi nodarītā kaitējuma zaudējumi, bojā gājušo cilvēku zaudējumi un pēcokupācijas laika zaudējumi, kas radās ekonomiskās sistēmas pārveides rezultātā. Aprēķins veikts, izmantojot starptautiskā praksē pielietotu atzītu metodoloģiju. Komisija arī aprēķinājusi, ka padomju okupācijas rezultātā iznīcinātās cilvēku dzīvības Latvijai nodarījušas aptuveni 10 miljonu cilvēkgadu lielus zaudējumus, taču pie metodikas, kā šos zaudējumus pārvērst ekonomiskās mērvienībās, tiks strādāts kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem.

Pēc tieslietu ministra Dzintara Rasnača iniciatīvas Latvijas valsts iesniegs prasību starptautiskajā ANO tiesā Hāgā par šo zaudējumu atgūšanu, kad būs veikti galīgie aprēķini par PSRS nodarītajiem zaudējumiem.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • ezis x

    02.05.2016 01:18

    Ko nozīmē "ka normaļoks spraust sprunguļus spieķos"? Kā tas būtu latviski?

  • haralds elceris

    28.04.2016 10:22

    par summu var kašķēties, bet skaidrs, ka ir pamats paģērēt kompensāciju, ja cilvēkam skolā okupācijas vara mācījusi, ka normaļoks spraust sprunguļus spieķos!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.