logo

Nacionālā apvienība atbalsta daudzbērnu ģimenes, rosinot jaunus nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus

06.04.2017 Saeimā

  • Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi Saeimā priekšlikumu piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus 50 % apmērā arī daudzbērnu ģimeņu bērnu vecvecākiem un aizbildņiem piederošam īpašumam.
  • No nākamā gada tiks paaugstināts atvieglojuma slieksnis līdz 500 eiro, kā arī vecums, līdz kuram iespējams saņemt atvieglojumus – līdz 24 gadiem, ja jaunietis turpina mācības.
  • NA iesniegtie priekšlikumi šodien apstiprināti Saeimā.

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) Saeimas deputāts Imants Parādnieks Budžeta un finanšu komisijā martā iesniedza grozījumus likumā “Par Nekustamā īpašuma nodokli”, kas nosaka NĪN atvieglojumus daudzbērnu ģimeņu bērnu vecvecākiem un aizbildņiem. Grozījumi šodien ar Saeimas lēmumu apstiprināti.

“Ir liels gandarījums, ka mans priekšlikums atbalstīts, jo ar šo mēs radām vienlīdzīgākus nosacījumus nodokļa atvieglojumu saņemšanā daudzbērnu ģimenēm un nostiprinām ģimeniskumu, iekļaujot arī vecvecākus,” norāda Imants Parādnieks. “Tagad arī daudzbērnu ģimenes pirmās pakāpes augšupējiem radiniekiem – vecāka, audžuvecāka vai aizbildņa mātei vai tēvam – pienāksies nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojums. Tāpat tika atbalstīts arī ierosinājums par to, ka saskaņā ar iepriekš Bērnu tiesību aizsardzības likumā precizēto daudzbērnu ģimenes definīciju, paredzēt tiesības saņemt NĪN atvieglojumu arī daudzbērnu ģimenei, ja kāds no bērniem līdz 24 gadu vecumam turpina mācīties vispārējās, profesionālās vai augstākās izglītības mācību iestādē.”

Vienlaikus, ņemot vērā Izglītības un zinātnes ministrijas kavēšanos ar studējošo reģistra izveidi, Budžeta un finanšu komisija nolēma ar vēstuli vērsties ministrijā, aicinot skaidrot iemeslus, kādēļ līdz šim pašvaldībām nav pieejami dati par bērniem, kuri turpina mācīties, un nekavējoties meklēt risinājumu šīs informācijas nodrošināšanai pašvaldībām.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.