logo

Nacionālā apvienība balso par savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkā

11.05.2017 Saeimā

  • Nacionālā apvienība Saeimas balsojumā atbalsta grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas nosaka aizliegumu izmantot cirkā savvaļas dzīvniekus.
  • NA rosina saglabāt Rīgas cirku, veidojot to laikmetīgās cirka tradīcijās.

Šodien Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» frakcijas deputāti Saeimas sēdē atbalstīja grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas nosaka ierobežojumu izmantot cirka izrādēs savvaļas dzīvniekus.

Nacionālās apvienības Saeimas deputāti uzskata, ka cirka mākslai jāattīstās līdzi laika garam, un cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem nav savienojama ar bērnu audzināšanu atbilstoši laikmeta vērtībām.

“Šis nav jautājums tikai par cirku. Tas ir jautājums par kultūru, kurai piederam. Dzīvas būtnes spīdzināšana un pazemošana nav un nevar būt mūsu tautai raksturīga izklaides forma,” norāda Raivis Dzintars, NA līdzpriekšsēdētājs.

Jārada jauna vīzija, kas ietvertu laikmetīgā un tradicionālā cirka tradīcijas. Šobrīd visā pasaulē cirks iet šajā virzienā un arī Latvijas cirka mākslai ir jāiet līdzi laikam. Rēķinoties ar izmaiņām likumā, kā arī ar nepieciešamību piesaistīt cirka mākslai jaunu auditoriju, jāattīsta cirka mākslas daudzveidību, izglītības un rezidenču programmas, lai nostiprinātu un radītu jaunas cirka tradīcijas Latvijā. Rīgas cirkam jākļūst par daudzfunkcionālu un laikmetīgu cirka mākslas, mūzikas, dejas un citu starpdisciplināru pasākumu norises vietu.

NA vadītā Kultūras ministrija (KM) jau iepriekš paudusi atbalstu Zemkopības ministrijas virzītajiem grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā un lūgusi par to iestāties visus Saeimas deputātus. “Mūsuprāt, ir būtiski saglabāt valsts nozīmes pieminekli Rīgas cirka ēku ar esošajām funkcijām un strādā, lai atrastu nepieciešamo finansējumu vēsturiskās ēkas (Merķeļa ielā 4) renovācijai un funkciju atjaunošanai,” norāda Kultūras ministrija.

Tāpat KM uzstāj, ka ir svarīgi Latvijā turpināt un attīstīt cirka mākslu, kurai mūsu valstī ir vairāk nekā 120 gadu vēsture.
„Rīgas cirku sagaida pārmaiņas, kas ietvers gan ēkas restaurāciju un pārbūvi, lai to pielāgotu mūsdienīga cirka vajadzībām, gan jaunas mākslinieciskās koncepcijas izveidi. Jau tuvākajā laikā vēlos izveidot radošo padomi un komandu, kas palīdzēs izvirzīt stratēģiskos mērķus un uzdevumus, lai ilgtermiņā Rīgas cirks ir gan pasaulē atzīta cirka mākslas skola un rezidenču centrs, gan Latvijā mīlēta daudzfunkcionāla cirka un citu mākslas notikumu vieta. Svarīgi, protams, arī veidot cirka nākotni, saglabājot un pētot Rīgas cirka vēsturi,” iepriekš sacīja Rīgas cirka jaunā vadītāja Ināra Kehre.

IMG_0790

Protesta akcija pie Saeimas

IMG_0771

Protesta akcija pie Saeimas

ccc

Protesta akcija pie Saeimas

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.