logo

Nacionālā apvienība: Dombrovskim jāatvainojas bijušajai kultūras ministrei (2)

05.02.2014 Laila Ozoliņa Valdībā

Latvijas Nacionālā opera

Publiskotie Latvijas Nacionālās operas (LNO) audita rezultāti ir apstiprinājuši, ka bijušā Operas vadītāja Andreja Žagara laikā sistemātiski un ilgstoši ir pieļauti dažādi būtiski pārkāpumi. Šie rezultāti vienlaikus parāda arī to, ka Valdis Dombrovskis, kurš bijušo kultūras ministri Žanetu Jaunzemi – Grendi no amata atbrīvoja par mēģinājumu sakārtot situāciju operā, pieļāvis kļūdu. Tāpēc Nacionālā apvienība sagaida V. Dombrovska atvainošanos bijušajai kolēģei.

Ž. Jaunzeme – Grende amatu zaudēja divas dienas pēc tam, kad viņa no LNO valdes bija atsaukusi A. Žagaru. Toreiz viņa paziņoja, ka A. Žagars ir zaudējis uzticību, jo operas pārvaldība ir nesaimnieciska un finanšu plūsmām trūkst caurskatāmības. Neatkarīgās auditorkompānijas „Deloitte Latvia” ziņojums atklāj, ka šāda rīcība bija tālredzīga un pamatota. Tāpēc Nacionālā apvienība norāda, ka V. Dombrovska parakstītais rīkojums par Ž. Jaunzemes – Grendes atbrīvošanu no amata ir izrādījies nepamatots.

„Valdis Dombrovskis savulaik solīja, ka ir gatavs publiski atvainoties, ja izrādīsies, ka Žanetas Jaunzemes – Grendes rīcība, atstādinot Operas vadītāju Andreju Žagaru, būs izrādījusies pamatota. Šobrīd to apstiprina starptautiskas un neatkarīgas kompānijas veiktais audits,” uzsver Nacionālās apvienības „VL-TB/LNNK” līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars. „Žaneta Jaunzeme – Grende ir pelnījusi Valda Dombrovska atvainošanos. Tas būtu vīrišķīgs solis no bijušā premjera puses.”

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
tālr. 29298205
e-pasts: ozolina2015@gmail.com

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Jānis Iesalnieks

    06.02.2014 09:13

    Interesanti, ka Žagaram nelabvēlīgo Operas auditu veica paša Valda Dombrovska padomnieka Igora Rodina vadītā "Deloitte Latvia". Tātad Dombrovskim nav nekādu argumentu apgalvot, ka NA kaut kā būtu ietekmējusi Operas auditu.

  • Arnolds Lāns

    05.02.2014 21:29

    Kurā ministrijā šobrīd nenotiek būtiski pārkāpumi? vides - notiek, satiksmes - notiek, ekonomikas - notiek... Tā LNO un Žagars ir pilnīgs štrunts uz kopējā fona.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.