logo

Nacionālā apvienība droši lūkojas nākotnē! (2)

14.12.2019 Kristaps Gulbis Eiropas Parlamentā

Foto: Dmitrijs Suļžics/F64

2019. gada 14. decembrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) kongress, kurā tika iezīmēti jauni partijas attīstības virzieni saskaņā ar kongresa motīvu “Ar skatu nākotnē!”, kā arī pārvēlētas partijas institūcijas – valde, revīzijas un ētikas komisijas.

NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars kongresu atklāja ar atgādinājumu par NA misiju: latvisku Latvijas valsti un latviešu nācijas pastāvēšanu cauri laikiem. Lai šo mērķi sasniegtu ir nepieciešamas kuplākas ģimenes; cilvēku palikšana Latvijā; garīgā kopība (spēcīga kolektīvā atmiņa, kultūras saites, latviešu valodas pašpietiekamība); ārējā un iekšējā drošība; prasmes, zināšanas un vērtību sistēma, kas ļauj maksimāli izmantot cilvēku talantus materiālo un garīgo vērtību vairošanai; un, kas ir ne mazāk svarīgi, lai cilvēki Latvijā justos laimīgi.

Raivis Dzintars: “Izglītības un zinātnes jomas ir vienas no tām, kuras, lai arī nav Nacionālās apvienības pārraudzībā, mūsu pienākums ir tajās kļūt arvien aktīvākiem. Gan runājot par vērtību sistēmu un, piemēram, padziļināti pievēršoties Latvijas vēstures mācīšanai skolās, gan runājot par zināšanām, un, piemēram, cīnoties par lielāku finansējumu zinātnei. Arī nākamā gada budžeta kontekstā, lielā mērā pateicoties Nacionālās apvienības aktivitātei, zinātnei tika izcīnīti papildus 8 miljoni eiro. Diemžēl tā vietā, lai šos līdzekļus ieguldītu zinātnes bāzes finansējumā un ļautu radīt motivējošu, uz rezultātu mērķētu zinātnes finansēšanas sistēmu, līdzekļus Izglītības un Zinātnes ministrija novirzīja citiem mērķiem. Atbalsts izglītībai un zinātnei ir jautājums par to, kā Latvijai pelnīt, kļūt turīgai un pievilcīgai tās iedzīvotājiem, un es varu solīt, ka šis mērķis kļūs par Nacionālajai apvienībai ļoti nozīmīgu darbības virzienu.”

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra NA panākumus jaunajā Saeimas sasaukumā un valdībā, kas bieži netiek pamanīti lielajā negāciju straumē, kas dominē publiskajā telpā: “Mūsu uzdevums šajā valdībā ir uzturēt un sargāt nacionālās vērtības. Konsekventi uzturam dienaskārtībā jautājumu par demogrāfiskās situācijas uzlabošanu. Par latviešu valodas lietojumu. Par kultūras un mediju jomu. Mūsu partijas ministrs vada lauksaimniecības nozari. Tā ir pirmā reize, kad vadām šo jomu, taču tā mūsu partijai ir ļoti svarīga. Jo tie ļaudis, kas dzīvo un saimnieko Latvijas laukos, ir mūsu tautas stiprākā daļa un mūsu zemes sāls.”

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle vērsa uzmanību, ka NA ieteikme EP ir ievērojami augusi – it īpaši kopš NA Eiropas komandai ir pievienojusies bijusī kultūras ministre Dace Melbārde.

Pirmo reizi NA kongresā ar runu uzstājās Latvijas Jauno zinātnieku valdes priekšsēdētāja Ieva Siliņa, kura uzsvēra: “Latvijas Bankas veikts pētījums parāda, ka reformu gadījumā, palielinot Latvijas ieguldījumus pētniecībā un attīstībā no apmēram pusprocenta līdz 3%, mēs nākamo valsts simtgadi varēsim svinēt, esot tikpat pārtikuši kā vācieši. Tā priekšnosacījums gan ir šo līdzekļu sadale pēc rezultātorientētas sistēmas, par ko aktīvi iestājas Nacionālā apvienība un zinātnieku kopiena.”

Saskaņā ar NA statūtiem tika pārvēlētas partijas revīzijas un ētikas komisijas, kā arī ievēlēta jaunā partijas valde. Jaunais NA valdes sastāvs saskaņā ar 2019. gada kongresa lēmumu:

 • NA priekšsēdētājs
  1. Raivis Dzintars
  • Kongresā ievēlētie valdes locekļi
  2. Roberts Zīle
  3. Nauris Puntulis
  4. Raivis Zeltīts
  5. Ieva Holma
  6. Jānis Iesalnieks
  7. Edvards Ratnieks
  8. Jānis Eglīts
  9. Raitis Ābelnieks
  10. Gaidis Bērziņš
  • NA Saeimas frakcijas deputāti
  11. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece
  12. Jānis Dombrava
  13. Rihards Kols
  14. Ritvars Jansons
  15. Ilze Indriksone
  16. Edvīns Šnore
  • Ministru kabineta loceklis
  17. Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards
  • NA Jaunatnes organizācijas vadītājs
  18. Kristaps Gulbis

Jau tradicionāli NA kongress tika noslēgts ar jubilāru sveikšanu un kopīgu dziesmu “Daugav’s abas malas”.

 

Papildu informācija:
Kristaps Gulbis
[email protected]

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • ezis x

  27.01.2020 00:02

  Vai nebūtu laiks Gerhardam doties pensijā?

 • Modris Klavins

  14.12.2019 23:21

  Šoreiz tiešām bija sakarīgs kongress ar patīkamu pēcgaršu un lielu pievienoto vērtību. Ar to es domāju NA valdes jaunā sastāva vēlēšanu rezultātu, kas varbūt kādam bija negaidīts, bet likumsakarīgs. Šeit es atkal ieteiktu atšķirt Raivja Dzintara grāmatas "Dzīvot valstij" 163.lpp.,- varu tikai piekrist. Šķiet, ka partija restartējas. Un tas ir jāņem vērā.Visiem. Barometrs rāda pārmaiņas. Cilvēki novērtēs. Būs. Modris Kļaviņš Malēnijas nodaļa

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.