logo

Nacionālā apvienība iesniegusi vēlēšanu sarakstus CVK; līderi – Melbārde, Dzintars, Šnore, Teirumnieks un Indriksone

02.08.2018 Latvijā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi deputātu kandidātu sarakstu un partijas 4000 zīmju programmu.

NA programmas mērķis ir skaidri definēts, tas vienmēr ir bijis un būs latviska Latvija. Partija turpinās uzsākto politiku pārejai uz mācībām valsts valodā visos izglītības līmeņos, sākot ar bērnudārzu.

Šo vēlēšanu būtiskākais jautājums ir nepieļaut prokrievisko spēku nonākšanu valdībā – šis uzdevums ir izvirzīts arī programmā. Katra balss par NA samazina prokremlisko spēku iespējas nonākšanai pie reālas valsts varas.

NA līderi Rīgas vēlēšanu apgabala sarakstā ir kultūras ministre Dace Melbārde, Saeimas deputāti Rihards Kols un Ritvars Jansons.

Vidzemes saraksta augšgalā atradīsies NA priekšsēdētājs un Saeimas deputāts Raivis Dzintars, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

Zemgales lokomotīves būs Saeimas deputāti Edvīns Šnore, Imants Parādnieks un Inguna Rībena.

Ar Kurzemes saraksta pirmo numuru startēs Talsu novada domes deputāte Ilze Indriksone, bet aiz viņas – Saeimas deputāte Janīna Kursīte-Pakule un uzņēmējs, kultūrvietas “Kursas Putni” dibinātājs Artūrs Butāns.

Īpašu nozīmīgumu NA programmā piešķir Latgalei, uzsverot, ka latgaliskais ir latviskais. Latgalisko vērtību izkopšanu paredzēts noteikt par vienu no jaunās simtgades prioritātēm. Tādēļ Latgales saraksta līderi būs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors Edmunds Teirumnieks, Saeimas deputāte Inese Laizāne un mūziķis, grupas “Dabasu Durovys” līderis, interešu izglītības pedagogs, televīzijas un radio raidījumu veidotājs Arnis Slobožaņins.

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars: “Esam sasnieguši 80% no mērķiem, kurus izvirzījām iepriekšējo vēlēšanu programmā. Tas dod mūsu atbalstītājiem pamatu uzticēties, ka pratīsim īstenot arī jaunās apņemšanās.”

Partijas sarakstu un programmu CVK iesniedza partijas Zemgales apgabala līderis Edvīns Šnore un Latgales saraksta pārstāve, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre un Latgales tradicionālās kultūras centra “Latgaļu sāta” valdes priekšsēdētāja Marika Zeimule.

Zemgales vēlēšanu apgabala līderis Edvīns Šnore, iesniedzot NA sarakstu Centrālajā vēlēšanu komisijā, akcentēja: “Mūsu pamatuzstādījumi paliek tādi paši kā allaž. Iestājamies par latvisku Latviju, iestājamies par izglītību latviešu valodā visos līmeņos, kā arī par to, lai latvieši darba tirgū Latvijā netiek diskriminēti.”
Partijas sarakstu un programmu CVK iesniedza NA Zemgales apgabala līderis Edvīns Šnore un Latgales saraksta pārstāve, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre un Latgales tradicionālās kultūras centra “Latgaļu sāta” valdes priekšsēdētāja Marika Zeimule.

NA 4000 zīmju programma lasāma šeit.

Video: LTV Ziņu Dienests

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.