logo

Nacionālā apvienība ievēlējusi jaunu partijas valdi

28.11.2020 Laima Melkina

Sestdien, 28. novembrī, aizvadīts Nacionālās apvienības ikgadējais kongress, kas šoreiz notika attālināti, interneta tiešraidē. Par partijas priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Raivis Dzintars, kā arī ievēlēts jauns valdes sastāvs. Šī ir pirmā reize, kad kāds partijas kongress Latvijā notiek pilnībā attālināti.

Atklājot kongresu, Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars iezīmēja, ka šis laiks ir izaicinājumiem pilns – gan Saeimas darbā, gan sabiedrībai kopumā. “Šobrīd kādai partijai īstenot ilgtermiņa valsts politiku kā vienotu veselumu ir teju neiespējami. Un tas nav noticis nejauši. Tas ir rezultāts tam, ka liela sabiedrības daļa ir gatava Saeimas vēlēšanās eksperimentēt, balsot par jauniem “laimes lāčiem”, par populistiem vai arī nepiedalīties vēlēšanās vispār, kā rezultātā dažādiem īstermiņa politiskiem avantūristiem paveras labākas iespējas. Stabilām un vērtībās balstītām ilgtermiņa organizācijām, tādām kā Nacionālā apvienība, šie apstākļi ir maksimāli neizdevīgi. Diemžēl sadrumstalotības un haosa draudi nākotnē mazāki nekļūs,” atzīmēja Raivis Dzintars.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pasvītroja, ka Nacionālā apvienība jau vairākus gadus ir viena no valdību veidojošajām partijām. Tas ir politiskais spēks, kas gatavs uzņemties konkrētus darbus un savu daļu atbildības par to, kā tiek sasniegti Latvijai svarīgi mērķi. “Esmu pārliecināta, ka Nacionālās apvienības atrašanās valdībā ir palīdzējusi sasniegt daudzus svarīgus mērķus, nereti palīdzējusi dažādas drastiskas idejas nolikt atpakaļ uz zemes. Nacionālā apvienība ir palīdzējusi nepazaudēt valsts pamatus un pamatvērtības. Šī misija mums jāturpina,” uzsvēra Ināra Mūrniece.

Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle vērsa uzmanību, ka mums ir svarīgi ne tikai tas, kas notiek Latvijā, bet arī pasaulē, jo daudz kas izšķiras pasaules politikas ietekmē. “Eiropas Savienībā šie nav labākie laiki – joprojām Eiropas Parlamentā un Padomē mokāmies ar septiņu gadu budžetu, ar jauno Atjaunošanas un noturības mehānismu, no kura Latvijai pienāktos aptuveni četri miljardi eiro. Par to debatējam gandrīz gadu, taču finansējumu vajadzēja jau vakar. Mums priekšā ir Breksit fināla posms – šis jautājums tiks risināts gada noslēgumā. Tāpat pret mums svarīgu ģeopolitisku partneri, Poliju, tiek vērsta cīņa, jo tajā ir izteikti konservatīva valdība. Taču tā ir katras valsts pilsoņu izvēle. ASV, lai arī nav apstiprināti, ir zināmi prezidenta vēlēšanu rezultāti. Tas var mainīt akcentus ASV ārpolitikā, kas mums ir ļoti svarīgi. Visbeidzot – redzam pēdējās, kroplās padomju varas agoniju visā baisumā Baltkrievijā, un nav zināms, kā tas atrisināsies. Patīk vai nepatīk, lielā mērā izšķiroša būs Krievijas loma,” iezīmēja Roberts Zīle.

Saskaņā ar Nacionālās apvienības statūtiem, notikusi balsošana par partijas jauno valdes sastāvu un valdes priekšsēdētāju, kā arī komisiju pārstāvjiem. Konsultējoties ar Uzņēmumu reģistru, izveidota balsošanas procedūra, kas ļāva vairāk nekā nedēļas garumā balsot ar pasta starpniecību. Kongresa laikā tika atvērta balsošanas urna, un tiešraidē bija iespējams vērot balsu skaitīšanu. Valdes vēlēšanās bija liela konkurence, turklāt trešdaļa kandidātu pagājušajā gadā nekandidēja uz valdi. Par partijas priekšsēdētāju ar 168 balsīm “par” un 8 balsīm “pret” ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars. Jaunajā partijas valdē strādās: Raivis Dzintars, Roberts Zīle, Jānis Eglīts, Raitis Ābelnieks, Egils Helmanis, Ieva Holma, Jānis Iesalnieks, Nauris Puntulis, Ginta Vilcāne, Ģirts Lapiņš, Ināra Mūrniece, Jānis Dombrava, Rihards Kols, Ritvars Jansons, Ilze Indriksone, Edvīns Šnore, Kaspars Gerhards un Kristaps Gulbis.

Jau tradicionāli kongress tika noslēgts ar jubilāru sveikšanu.

Šī gada kongresa vadmotīvs bija “Cauri laikiem…”, atsaucoties uz Latvijas Republikas Satversmes ievadu, kurā iezīmēts, ka Latvijas valsts izveidota, “lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem”. Vadmotīvs iezīmē partijas stabilās vērtības un lūkošanos nākotnē, neaizmirstot par pagātni.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.