logo

Nacionālā apvienība izvirza Baibu Broku Rīgas mēra amatam

30.01.2017 Aiga Aizpuriete Pašvaldībās

Baiba Broka. Foto: NA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” pieņēmusi lēmumu virzīt Baibu Broku kā savu Rīgas mēra amata kandidātu pašvaldību vēlēšanām.

Baiba Broka šobrīd ir Rīgas domes deputāte, bijusi Nacionālās apvienības saraksta līdere arī iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās, kad Nacionālā apvienība iekļuva Rīgas domē ar otro lielāko mandātu skaitu, kā arī bijusi Tieslietu ministre.

„Nacionālās apvienības valde šodien vienbalsīgi atbalstīja Baibas Brokas kandidatūru Rīgas mēra amatam. Ar lielisku startu iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās Baiba Broka ir pierādījusi, ka viņai ir vislabākās iespējas nomainīt pašreizējo Rīgas mēru. Nacionālās apvienības uzdevums ir nostāties pārējo latvisko partiju priekšgalā un panākt, ka simtgadi Latvijas galvaspilsēta sagaida ar latvisku vadību”, norāda Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs.

“Pēdējo gadu laikā Rīga ir izcēlusies ar vairākiem liela mēroga projektiem, kuru nepieciešamība nav pietiekami kritiski izvērtēta un kuru izmaksas, darījumu necaurspīdīgums, korupcijas skandāli ir padarījuši mūsu valsts galvaspilsētu par sliktas saimniekošanas  kaunpilnu piemēru. Esot mazākumā Rīgas domē, Nacionālajai apvienībai nav iespējas šo izsaimniekošanas neprātu apturēt. Taču darbs opozīcijā man ir ļāvis saprast, kā funkcionē lielpilsētas mehānisms un kas tieši ir jādara citādi,” atzīst Baiba Broka.

„Mums jāpanāk, lai rīdzinieki saņemtu vairāk nekā tikai bezmaksas transporta biļeti. Rīga, vairojot ienākumus, atbalstot uzņēmējus un investorus, sakārtojot Rīgas kapitālsabiedrību pārvaldību un padarot efektīvu finanšu pārvaldību, spēj atrisināt arī citus sasāpējušus rīdzinieku jautājumus. Mūsu mērķis – panākt to, ka Rīga pelna vairāk un ka esošā rīdzinieku nauda tiek pārvaldīta caurskatāmi.

Nacionālā apvienība turpinās darbu pie jautājumiem, kas ir mūsu darbības pamats – atbalsts ģimenēm, bērniem, latviskai Rīgai. Jāatrisina bērnudārzu pieejamības jautājumi, jāveic pakāpeniska pāreja uz mācībām latviešu valodā, jāuzlabo izglītības iestāžu darbinieku sociālā aizsardzība un darba apstākļi (veselības apdrošināšanas polises visiem izglītības sistēmas darbiniekiem). Mūsu mērķis ir veseli, radoši un izglītoti bērni Rīgā.

Sociālās palīdzības jomā, piemēram, jāatrisina īslaicīgas sociālās aprūpes gultu pieejamība, jāpalielina sociālo darbinieku un aprūpētāju skaits Rīgā. Steidzami ir jādomā par dienesta dzīvokļu pieejamību tiem jaunajiem speciālistiem, kas Rīgai ir vajadzīgi, jo citas pašvaldības šādas iespējas jau piedāvā, aicinot pie sevis medicīnas darbiniekus ārstus, sociālos darbiniekus, medmāsas, u.c.). Jānodrošina atbalsts esošajiem sociālā darba veicējiem – darbiniekiem, kas strādā ar nelabvēlīgajām ģimenēm, bez vecāku aprūpes atstātajiem bērniem.

Viena no manām prioritātēm ir Rīgas finanšu plānošanas un vadības sakārtošana un uzņēmējdarbības veicināšana. Pašreiz ir ārkārtīgi augsts parādu līmenis, mēs nodrošināsim ilgtspējīgu un sabalansētu  budžetu. Rīgas pilsētas kredītreitings jau divus gadus ir zemāks nekā valstī un bez uzlabojumiem. Kredītreitingu aģentūras atzīst, ka Rīgas domes finanšu vadības kapacitāte un ilgtermiņa finanšu plānošana ir vāja un negatīvi ekonomiskie notikumi var būtiski ietekmēt tās spēju pildīt uzņemtās saistības.

Rīgai ir iespēja paplašināt ieņēmumu bāzi un kļūt par jauno uzņēmumu un inovāciju centru Baltijā, jo tieši galvaspilsētā atrodas lielākās Latvijas augstskolas, kas šobrīd saviem spēkiem atbalsta jaunos zinātniekus un viņu atklājumu pielietošanu komercdarbībā, biznesa inkubatorus. Tie ir jauni uzņēmumi, kas tiek dibināti Rīgā, jaunas darba vietas Rīgā un nodokļi, kas samaksāti Rīgai. Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgais “Zaļais inkubators” un tajā darbojošies jaunie uzņēmumi 2015. gadā valsts budžetā samaksāja gandrīz 1,8 miljonus eiro. Ideju ir vairāk nekā augstskolas pašas spēj atbalstīt, te pašvaldība varētu iesaistīties un iedrošināt jaunos uzņēmējus un zinātniekus. Jāveicina Rīgas sadarbība ar uzņēmējiem uz publiskās privātās partnerības pamatiem.

Jāpanāk, lai daudzdzīvokļu namu īpašnieki saņem kvalitatīvu namu apsaimniekošanas pakalpojumu. Šobrīd ir ārkārtīgi daudz sūdzību un liela neapmierinātība ar Rīgas namu pārvalžu un apsaimniekotāju darbu – nesaprotami rēķini, neatsaucība, lēna trūkumu novēršana.

Transporta un infrastruktūras jomā, paralēli valstiski nozīmīgu infrastruktūras projektu ieviešanai, ir jānodrošina kvalitatīvi esošo ielu, pagalmu remonti un esošās infrastruktūras modernizācija. Galvaspilsētā jāveido pārdomāti sabiedriskā transporta maršruti, lai atvieglotu automašīnu satiksmi Rīgas centrā un samazinātu gaisa piesārņojumu, piemēram, atbalstot elektroautomobiļu ieviešanu, ieviešot dalītā autotransporta (car sharing) lietošanu Rīgā.  Kā arī joprojām nav atrisināts jautājums, piemēram, par t. s. “Park &Ride”auto stāvvietām.

Jāattīsta Rīgas Ziemeļu transporta koridors (2015. gadā būvprojektam tika iztērēti 2,96 miljoni eiro), Dienvidu tilta 4. kārta. Tie ir būtiski projekti, lai Rīgu un Rīgas ostu iekļautu TEN-T ceļu tīklā. Rīga jāveido par modernu, cilvēkam draudzīgu un zaļu Ziemeļeiropas metropoli. Ļoti svarīga ir arī sadarbība ar Pierīgas pašvaldībām, kam veltīta atsevišķa sadaļa mūsu programmā,” norāda Baiba Broka.

Darbs pie programmas un komandas veidošanas vēl turpinās. „Jau šobrīd Rīgas domē darbojamies vienoti un ejam uz nākamajām vēlēšanām visi kopā kā spēcīga komanda ar pieredzējušiem speciālistiem katrā atbildības sfērā,” norāda Broka. Rīgas domē šobrīd strādā 12 Nacionālās apvienības deputāti.

Papildu informācija:
Aiga Aizpuriete, 
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” preses sekretāre
Tālrunis.: +371 67105426
Mob. tālr.+ 371 29490982
E-pasts: aiga.aizpuriete@saeima.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.