logo

Nacionālā apvienība konceptuāli atbalsta grozījumus Autopārvadājumu likumā

27.09.2016 Latvijā

2016. gada 26.septembrī NA valde lēma 1. lasījumā atbalstīt  grozījumus Autopārvadājumu likumā

Pēc 21. septembrī notikušās tikšanās, kurā piedalījās Nacionālās apvienības Saeimas deputāti, Ekonomikas un Satiksmes ministrijas, kā arī nozares pārstāvji, lai uzklausītu argumentāciju par  virzīto grozījumu Autopārvadājumu likumā nepieciešamību, kas paredz regulējumu pārvadātājiem, kuri izmanto transporta tīkla platformas un kuri nav reģistrējušies kā taksometru pakalpojumu sniedzēji.

Regulējuma izstrāde ir loģisks solis, kas iezīmē konsekventu valsts politiku ar mērķi iekļaut Latvijas transporta pakalpojumu tirgū šāda tipa pakalpojumus, tādējādi apmierinot globālo pieprasījumu pēc sadarbības ekonomikas platformām un jauna veida pakalpojumiem arī pasažieru pārvadājumu jomā. Inovatīviem un pieprasītiem risinājumiem ir jārod vieta Latvijas ekonomikā, ievērojot skaidrus uzņēmējdarbības, patērētāju tiesību un nodokļu politikas principus.

Tikšanās laikā tika pieņemts lēmums izveidot operatīvo likumprojekta grozījumu izstrādes platformu, kas sastāvētu no Saeimā pārstāvēto frakciju pārstāvjiem un izvērtētu nepieciešamos soļus jaunā pakalpojuma regulējuma ieviešanai, atrunājot arī nodokļu, konkurētspējas un patērētāju tiesību un drošības jautājumus.

Rihards Kols, Nacionālās apvienības valdes loceklis, grozījumu iesniedzējs: “Sadarbības ekonomika un informācijas pakalpojumi sniedz iespēju attīstīt valsts ekonomisko izaugsmi. Digitālie transporta tīkli veicina ekonomisko brīvību, radot platformas, kas piedāvā elastīgas darba iespējas aktīviem iedzīvotājiem, lai gūtu papildu ienākumus. Vienlaikus sniegtās iespējas prasa no jaunās nozares nodrošināt disciplīnu attiecībā pret nodokļu jautājumiem, patērētājiem, to tiesību ievērošanu un datu aizsardzību.

Arī Eiropas Komisija ir izstrādājusi sadarbības ekonomikas vadlīnijas, kas nosaka nepieciešamību dalībvalstīm izveidot regulējumu, lai nodrošinātu nodokļu un regulējuma režīma atbalstu sadarbības ekonomikas ieviešanai, kā arī nosaka aizliegumu likt tiesiskus šķēršļus šādu pakalpojumu īstenošanai. Atbilstoši EK vadlīnijām pašlaik rīkojas Igaunija un Lietuva, kur norisinās šīs nozares sakārtošana un atbilstoša regulējuma izstrāde.”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.