logo

Nacionālā apvienība neatbalsta Rīgas pašvaldības 2014. gada budžetu (1)

17.12.2013 Evija Vaikina Pašvaldībās

Šodien, 17.decembrī, tika sasaukta Rīgas domes ārkārtas sēde, kurā tika pieņemts Rīgas pilsētas pašvaldības 2014.gada budžets. Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) deputātu frakcija balsoja pret budžeta apstiprināšanu, tomēr ar Rīgas domes pozīcijā esošo deputātu balsīm izrādījās gana, lai Rīgas pilsētas pašvaldības 2014.gada budžets tiktu pieņemts.

Kā norādīja RD finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse, plānotais deficīts nākamā gada budžetam ir 4,3% jeb 31 miljons eiro. Tomēr pēc NA frakcijas priekšsēdētājas Baibas Brokas uzdotajiem jautājumiem noskaidrojās, ka arī budžeta uzkrājumi 2014.gada beigās nebūs lielāki par tā deficītu. Broka atzīst: „Šis nav attīstības budžets, tas ir izdzīvošanas budžets, jo dramatiskā tempā tiek noēstas uzkrātās rezerves. Ja šodien uzkrājums ir 60 miljoni latu, tad 2014.gada beigās tas būs tikai 31 miljons eiro – tikpat, cik budžetā paredzētais deficīts.”

Uzstājoties debatēs, Broka paskaidroja, kāpēc NA frakcija nevar atbalstīt Rīgas pilsētas pašvaldības 2014.gada budžetu. „Esam panākuši, ka mūsu pieteiktā prioritāte – cīņa pret narkotikām ir parādījusies arī Rīgas domes dienas kārtībā. Proti, budžetā ir iekļauts mūsu priekšlikums par divu atkarības speciālistu štata vietu izveidi RD Labklājības departamentā, tāpat ir jāatzīmē arī pašvaldības policijas nosauktās prioritāte – cīņa pret legālajām narkotikām. Tagad mūsu uzdevums ir sekot tam, lai šī cīņa nepaliek tikai populisma līmenī,”, uzsver NA frakcijas priekšsēdētāja. Broka savā runā uzsvēra arī to, ka, pateicoties Nacionālās apvienības iesniegtajiem priekšlikumiem, budžetā ir iekļauts arī sociālo pabalstu palielinājums.

„Tomēr, lai arī mūsu priekšlikumi ir akceptēti, tie ir nesamērojami ar neskaidri aizplūstošajiem miljoniem, piemēram, SIA „Rīgas Satiksme” dotācijās – 2014.gada budžetā tam paredzēti turpat 100 miljoni eiro. Dotāciju apjoms dažādos dokumentos ir atšķirīgs – 85, 91, 109 miljoni – mūsuprāt, neskaidrība par apmēram 24 miljoniem eiro nav pieļaujama. Šīs naudas pietiktu, lai uzceltu 7 jaunus bērnudārzus!”,

turpina Broka. Savas runas noslēgumā deputāte uzsver: „Mēs esam un būsim konstruktīva un atbildīga opozīcija. Mēs būsim šī karstā elpa pozīcijas pakausī, lai pozīcija neieslīgst pārlieku lielā pašpārliecinātībā!”

NA frakcijas deputāts Ģirts Lapiņš savā runā akcentēja, ka ilgtermiņā nav iespējams strādāt ar tik ievērojamu budžeta deficītu. „Finanšu taupība ir īpaši aktuāla, ņemot vērā pieaugošos maksājumus par Dienvidu tiltu. Būtu saprotams, ja budžeta deficīts veidotos krīzes gados, kad ir palielināti sociālo pabalstu maksājumi, nevis laika periodā no 2011. līdz 2014.gadam, kad krīze jau ir garām,” uzsver Lapiņš. „Budžeta deficīta veidošanās būtu attaisnojama arī gadījumos, kad finanšu līdzekļi tiek ieguldīti infrastruktūrā vai inovācijās, kas radītu nākotnes ieņēmumus, nevis tērējot tos pārmērīgi dārgos iepirkumos.” Deputāts atzīst, ka

Rīgas pilsētas budžets būtībā finansē Rīgas pilsētas kapitālsabiedrības, un šī finanšu plūsma nav caurskatāma. Lapiņš atkārtoti atzīst, ka SIA „Rīgas satiksme” var uzskatīt par pašvaldības „melno caurumu”, jo tajā nekontrolēti pazūd nodokļu maksātāju nauda, atsaucot atmiņā neseno 125 trolejbusu iepirkumu par 131,9 miljoniem eiro.

 

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • trafix 1

    19.12.2013 11:19

    Ļoti gribētos,lai NA publiski paž savu attieksmi arīdzan par Vaivaru, kurš nu gan ir riktīgs čekists un savulaik vecis instruktāžas par to, kā psrs pilsoņiem jāuzvedas ārzemēs.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.