logo

Nacionālā apvienība neatbalsta Rīgas sabiedriskā transporta tarifa paaugstināšanu

16.01.2015 Evija Vaikina Pašvaldībās

Jaunie biļešu tarifi ir nelabvēlīga 45% Rīgas sabiedriskā transporta pasažieriem.

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – NA) Rīgas domes deputātu frakcija domes ārkārtas sēdē neatbalstīja Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai sagatavoto lēmumprojektu par sabiedriskā transporta tarifa paaugstināšanu – 1,15 EUR visiem pasažieriem. Ārkārtas domes sēde tika sasaukta lielā steigā, lai liegtu opozīcijai iespēju sagatavoties šī jautājuma pilnvērtīgai izvērtēšanai. Deputātiem netika sniegta rakstiska informācija par tarifa veidošanās pamatojumu. Turklāt radās aizdomas vai nu par tīšu deputātu maldināšanu vai pilnīgu nekompetenci Vadima Baraņņika (SC) ziņojumā par Pasažieru komercpārvadājumu licenzēšanas komisijā izskatītajiem jautājumiem.

Neņemot vērā to, ka jaunajā pašvaldību izlīdzināšanas fondā Rīgas pilsēta ieguvusi aptuveni 5,6 miljonu finansējumu, valdošā koalīcija šo ieguvumu noliedza un veltīja pārmetumus valstij par to, ka tā nepalīdz risināt SIA „Rīgas satiksme” (RS) problēmas. Ar Nila Ušakova rīkojumu izveidotā darba grupa ar pašvaldības un valdības pārstāvju piedalīšanos 2014. gada laikā tika sasaukta tikai vienu reizi, turklāt tajā netika skatīti nekādi konkrēti finanšu aprēķini.

Tāpat nav sekojusi arī Rīgas pašvaldības reakcija uz Valsts kontroles revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem par nelietderīgu naudas izlietošanu. NA frakcija ir pieprasījusi 2010. gadā veikto RS funkciju auditu. RS ir noslepenojusi šos datus un nekāda informācija netiek sniegta. Tas liecina par to, ka netiek ievērots labas pārvaldības princips, līdz ar to nav iespējams gūt pamatojumu visām izmaksām.

Rīgas domes deputāte Ieva Holma norāda, ka šāds lēmums nekādā veidā neveicina iedzīvotāju izvēli par labu sabiedriskajam transportam, nevis privātajām automašīnām. Šobrīd sabiedriskā transporta lietotājiem lielākoties nav priekšrocību, lai pārvietotos ātrāk nekā ar privāto transportu. NA frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andris Lācis uzsver, ka, lai gan benzīna cenas samazinās un sabiedriskā transporta līdzekļi kopš 1991. gada ir pilnībā nomainīti, tomēr dotācijas RS ar katru gadu ir pieaugušas par vairākiem miljoniem, bet tarifi uzstājīgi tiek paaugstināti.

NA frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis informē, ka, lai steidzami risinātu situāciju ar tarifiem, tiks organizēta deputātu tikšanās ar LR Satiksmes ministru Anriju Matīsu.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.