logo

Nacionālā apvienība neatkāpjas no priekšlikumiem palielināt atbalstu ģimenēm ar bērniem un pakāpeniski gūst atbalstu

03.04.2020 Latvijā

Koalīcijas sadarbības sanāksmēs Nacionālā apvienība turpina aktīvi iestāties par ārkārtas laika papildu atbalsta pasākumiem ģimenēm ar bērniem un pamazām tiek gūts partneru atbalsts.

Šodien Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz līdz ārkārtējās situācijas beigām pilnā apmērā saglabāt vecāku pabalstu, ja tā termiņš beidzas ārkārtas stāvokļa laikā un nav iespējas atgriezties darbā. Tiesa, tā sauktā māmiņalga sastāv no vecāku pabalsta un bērnu kopšanas pabalsta. Nacionālā apvienība ir rosinājusi līdz ārkārtējās situācijas beigām pilnā apmērā saglabāt arī bērna kopšanas pabalstu. “Jāatzīst, galīgā vienošanās par šo vēl nav panākta, taču esam tuvu tam, lai tāda būtu,” akcentē Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars

Iestājoties par īpašu atbalstu ģimenēm ar bērniem, Nacionālā apvienība arī vērsusi koalīcijas uzmanību uz to, ka dīkstāves pabalsts, kas šobrīd tiek aprēķināts visiem vienādi – neatkarīgi no apgādājamo skaita, nav taisnīgs. “Piemēram, 700 euro pabalsts personai, kam nav apgādājamo, un personai ar vairākiem bērniem nozīmē pavisam atšķirīgu faktisko situāciju. Uzskatām, ka dīkstāves pabalsta saņēmējiem, kam ir apgādājamie, būtu jāsaņem papildus piemaksa. Šodien koalīcijas sanāksmē par šo bija aktīvas diskusijas, un ceram nākamajā nedēļā panākt visu partneru atbalstu, lai šo ieceri varētu īstenot,” informē Raivis Dzintars.

Kā ziņots, ar pozitīvu vienošanos jau noslēgušies Nacionālās apvienības pieteiktie jautājumi par ārkārtas stāvokļa atbalstu pašnodarbinātajiem, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem un autoratlīdzību saņēmējiem, brīvpusdienu nodrošināšanas turpināšana riska grupām un citi jautājumi. Pirmdienas koalīcijas sadarbības sanāksmei Nacionālā apvienība pieteikusi arī sarunu par eirozonas iespējamo kopīgo valsts parādu finansēšanu, kur sagaidām skaidru un aktīvi finanšu ministra pozīciju.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.