logo

Nacionālā apvienība nepieļaus „bēgļu kvotu” attiecināšanu uz Latviju (5)

07.05.2015 Latvijā

Foto: Delfi

Bēgļu patvēruma meklēšanas jautājumi kļuvuši par daļu no mūsdienu dzīves. Ziemeļāfrikas un Tuvo austrumu zemju militārie konflikti un katastrofālā sociālā situācija šajās valstīs radījuši postu pašu zemēs un vairo patvēruma meklētāju plūsmas uz Eiropu. Minētais problēmjautājums tika skatīts arī Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”– „TB/LNNK” (NA) frakcijas sēdē, jo NA deputāti uzskata, ka masveida migrācija rada riskus Latvijas nacionālajai drošībai.

Imants Parādnieks, NA valdes loceklis, pauda bažas par Eiropas Komisijas iecerēto „bēgļu kvotu” politiku un atsevišķu Latvijas valsts amatpersonu izteikumiem šai sakarā. Deputāts norādīja: „Nav tāda starptautiska dokumenta, kas regulētu bēgļu tiesības iebraukt citā valstī, tāpēc bēglim ir nepieciešama konkrētas valsts uzturēšanās atļauja; nekādas starptautiskas saistības nenosaka Latvijai pienākumu pieņemt jebkādas „bēgļu kvotas”. Līdz ar to Latvijai ir tiesības pašai noteikt migrācijas politiku, nevis nepārdomāti sekot Eiropas Komisijas idejiskajam uzstādījumam bēgļu problēmjautājuma risināšanā.”

Jānis Dombrava, NA līdzpriekšsēdētāja vietnieks, akcentēja, ka padomju okupācijas periodā notika vērienīga Latvijas kolonizācija, kura būtiski mainīja etnisko situāciju Latvijā. Vēl patlaban starp visām Eiropas Savienības valstīm Latvijā ir vislielākais cittautiešu īpatsvars, tāpēc jaunu ieceļotāju uzņemšana nav iespējama. Migrācijas un patvēruma politikas veidošanā Latvijai ir jābūt izņēmuma statusā, jo mūsu valsts joprojām nav pārvarējusi okupācijas sekas. Jaunu patvēruma meklētāju masveidīga uzņemšana nozīmētu atteikšanos no nacionālas valsts, latvieši kļūtu par minoritāti paši savā zemē.

NA Eiropas Parlamenta un Saeimas frakcijas deputāti uzskata, ka Latvijai nav piemērojamas „bēgļu kvotas”, taču valsts var sniegt palīdzību bēgļu pārpludinātajām valstīm, nodrošinot medicīnisko un tehnisko atbalstu.

Nacionālā apvienība aicina valsts amatpersonas un pārstāvjus izturēties atbildīgi pret šo valsts drošībai svarīgo jautājumu un sarunās ar ārvalstu partneriem paust tieši šādu nostāju, kuru atbalsta Latvijas sabiedrības absolūts vairākums.

 

Informāciju sagatavoja

Laila Ozoliņa

Nacionālās apvienības

preses sekretāre

371 2929 8205

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Uldis Vipe

  07.07.2015 10:47

  Kas jūs par nacionālistiem un savas Tēvzemes sargiem? Šo citas mentalitātes un ticības nelegālo imigrantu administratīva iepludināšana Latvijā ir vistīrākās raudzes latviešu tautas genocīds. Sāksim ar pāris simtiem, un tad ģimeņu apvienošanas kārtībā un paaugstinātas dzimstības rezultātā, brīnīsimies, kas noticis ar Latviju un latviešiem. Nesaskatu jebkādu iespēju šo imigrantu asimilēšanā, tas vienkārši nav iespējams, jo tā lēmusi dabas māte. Šādi jautājumi nav varas, bet tikai un vienīgi tautas kompetencē,

 • Uldis Veģis

  09.05.2015 09:39

  Jānis Derums:Ja visus 25 neatkarības gadus esam bijuši tik iecietīgi un pretimnākoši pret simtiem tūkstošu kolonistu, tad nedaudzi desmiti bēgļi no Āfrikas tiešām ir piliens jūrā un šo pret enerģiju daudz lietderīgāk ir vērst pret Latvijas Maskavas kūdīto kolonistu patvaļas ierobežošanu. ----------------- Tā ir nopietna latviešu nacionālista valoda. Es,personīgi, domāju ka mēs varam uzņemt simts tūkstošus Āfrikas bēgļu, katrā ziņā apmēram pusi no šeit dzīvojošiem krievu nepilsoņiem.Cik ilgā laikā to vajadzētu darīt tas atsevišķs jautājums. Ir latviešu nacionālisti ,kas tam gatavojas un pāriet islama ticībā,un ceru ka turpmāk tādu būs arvien vairāk. Tāpēc es ieteiktu neizrādīt savu mazohismu un nevaimanāt par dažu desmitu bēgļu uzņemšanu Latvijā.

 • Andra Kaupe

  07.05.2015 19:00

  Eiropai pietiek resursu, lai pilnībā apturētu bēgļu plūsmu pāri Vidusjūrai. Un nebūs nekāds grēks, ja arī Latvija šajā ziņā sniegs palīdzīgu roku. Katrs Eiropā nokļuvis, uzņemts un patvērumu saņēmis bēglis ir signāls pārējiem ''tā tik turpināt!'' Ja patiešām tiktu ieviestas kvotas - rezultātā, visdrīzāk, palielinātos šamējo daudzums Eiropā kopumā, bet Itālijas un pārējo Vidusjūras valstu situācija nekļūtu labāka ne par matu - atkal un atkal jauni plūstu klāt. Un nevajag iedomāties, ka runa ir par ''tādiem pašiem cilvēkiem kā mēs, tikai melnā krāsā''. Tie ir pavisam citas mentalitātes cilvēki, kuru klātbūtne Eiropā var tikai un vienīgi radīt haosu. Nonākuši ''pa taisno'' no feodālisma postindustriālā sabiedrībā, viņi spēj tikai bez jebkādas sapratnes par vidi, kurā atrodas, labākajā gadījumā mehāniski iegaumēt un atkārtot to, ko dara citi, sliktākajā - protestēt, postīt un graut. Biju lieciniece grautiņiem Londonā - vairums to rīkotāju bija tieši melnādainie Āfrikas imigranti, kamēr sikhi, arābi un pakistāņi, kuru liela daļa tikuši pie sava biznesa, kopā ar pamatnāciju sargāja pilsētu. Arī Londonas narkotiku mazumtirgotāji vairumā gadījumu ir melnādainie. Eiropas likumdošana šiem cilvēkiem ir gluži vienkārši par ''mīkstu'' - savās mītnes zemēs viņi pakļaujas vietējai kārtībai, tradīcijām, nerakstītiem likumiem, kuri notur šos cilvēkus kaut kādos rāmjos, bet, nonākuši Eiropā, uzskata, ka te ir atļauts viss... Vēl viens aspekts - viņu priekšstati par ģimeni. Tā šiem cilvēkiem nozīmē nevis tēvu, māti un bērnus, bet gan vecvecākus, viņus brāļus un māsas, māsīcas un brālēnus, ar visiem pēcnācējiem - jārēķinās, ka katrs tāds imigrants, kad būs saņēmis uzturēšanās atļauju, ilgtermiņā atvedīs sev līdz vismaz cilvēkus piecpadsmit. Proporcijā - vismaz 4-5 apgādājamie uz vienu darbaspējīgo (bez valodas zināšanām un Latvijas darba tirgum piemērotas kvalifikācijas).

 • Jānis Derums

  07.05.2015 12:00

  Uz šo jautājumu nevar būt tik primitīvs skatījums. Piekrītu, ka Latvijā nav likvidētas okupācijas sekas, ka šeit dzīvo simtiem tūkstošu kolonistu un viņu pēcteči un ES nav analogs pašreizējai situācijai Latvijā. Bet runa ir par solidarītātes principu visām ES valstīm. Mēs esam ES dalībvalsts ir krasa nostāja pret diez vai būtu diplomātiski pareiza.Un Latvijai ši kvota varētu būt maksimāli 200 cilvēku. Ja visus 25 neatkarības gadus esam bijuši tik iecietīgi un pretimnākoši pret simtiem tūkstošu kolonistu, tad nedaudzi desmiti bēgļi no Āfrikas tiešām ir piliens jūrā un šo pret enerģiju daudz lietderīgāk ir vērst pret Latvijas Maskavas kūdīto kolonistu patvaļas ierobežošanu.

 • Andris Doveiks

  07.05.2015 11:41

  Labrīt! Šeit piestāvētu vislabākā kandidātprezidenta Levita viedoklis :)

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.