logo

Nacionālā apvienība nosoda prezidenta ierosinājumu un neatbalstīs to (3)

08.09.2017 Latvijā

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” nosoda valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinājumu nepilsoņu bērniem automātiski piešķirt pilsonību un balsos pret šādu normu.

Neeksistē tādas tiesību normas, kas noteiktu par pienākumu automātiski piešķirt pilsonību valstī dzimušiem bezvalstniekiem. Par bērniem līdz 18 gadu vecumam atbildīgi ir viņa vecāki. Piešķirt pilsonību personai, kura ģimene nevēlas bērna nākotni saistīt ar Latviju, nozīmē risku radīt jaunu valstij nelojālu pilsoņu loku.

Pieaugot personai pašai būs iespējas izdarīt patstāvīgu izvēli par labu Latvijas pilsonībai.

Šāds prezidenta ierosinājums nav atbalstāms arī tāpēc, ka Latvijā joprojām ir dalīta izglītības sistēma.

“Ja mērķis ir saliedēta un vienota Latvijas sabiedrība, būtu jāsāk ar lēmumu par bērnudārzu un skolu pāreju uz mācībām tikai valsts valodā,” – uzskata Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

R. Dzintars: “Ja rūpes tiešām būtu par vienotu sabiedrību, tad prezidents aizstāvētu ideju par skolu tīklu vienā – latviešu valodā. Pašreizējais Raimonda Vējoņa priekšlikums drīzāk atgādina mēģinājumus iegūt prokrieviskās partijas “Saskaņa” atbalstu pirms prezidenta vēlēšanām.”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Daina Krilova

  15.09.2017 20:20

  242 tūkstoši nepilsoņu un dzimst tikai 50 bērni gadā? Meli! Neticu,ka tikai 50 bērni gadā dzimst nepilsoņu vecākiem. Tas varbūt domāts ir mēnesī nevis gadā. Saskaitiet Bolderājā,Vecmīlgrāvī u.c. mikrorajonos. Un kur vēl Latgale,Liepāja. Kāpēc mums melo?

 • ezis x

  11.09.2017 00:57

  Šis nav pirmais mūsu pēcokupācijas prezidents kurš nodarbina savu prātu ar tukšiem žestiem.

 • Ģirts Ozoliņš

  09.09.2017 19:02

  Zaļais: Šobrīd spēkā esošie normatīvie akti nekādi neliedz nepilsoņiem iegūt pilsonību naturalizācijas kārtībā. Automātiskā pilsonības piešķiršana var izrādīties pat pretrunā ar šo bērnu vecāku viedokli/vēlmēm..

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.