logo

Nacionālā apvienība novērš nelikumīgas ārpolitiskas darbības Rīgas domē (1)

28.09.2016 Evija Vaikina Pašvaldībās

Šī gada augustā Rīgas pašvaldības oficiālajā interneta portālā www.riga.lv parādījās publikācija par to, ka Latvijas pārstāve, meitene no Bolderājas, ir ieguvusi ceturto vietu Krimā notiekošajā mūzikas konkursā “Bērnu Jaunais vilnis 2016”. Papildus tam tika minēts, ka konkursa finālā piedalījušies 15 pārstāvji “no 11 valstīm – Latvijas, Armēnijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Korejas, Maltas, Rumānijas, Krievijas, Abhāzijas, Ukrainas”.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andris Lācis vērsās Ārlietu ministrijā ar lūgumu izvērtēt, vai šī situācija un publikācija oficiālajā Rīgas domes mājas lapā nav pretrunā ar valsts oficiālo nostāju attiecībā pret Latvijas dalību Krimā notiekošos kultūras pasākumos.

Atbildes vēstulē Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs apstiprina, ka Latvijas institūciju un amatpersonu darbībām ir jāsaskan ar Latvijas ārpolitisko pozīciju, tādēļ paziņojumi, kuros Abhāzija nosaukta par valsti, nav pieļaujami. Tāpat vēstulē minēts, ka nometne “Artek”, kurā notika mūzikas konkurss “Bērnu Jaunais vilnis 2016”, atrodas Krievijas Federācijas prettiesiski anektētajā Ukrainas teritorijā Krimā, tādēļ nav atbalstāma šajā teritorijā notiekošu kultūras pasākumu popularizēšana.

Pateicoties Nacionālās apvienības aktivitātei, Ārlietu ministrija saistībā ar notikušo ir informējusi Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Lielo pilsētu asociāciju par Latvijas oficiālo nostāju šajos jautājumos un aicinājusi Rīgas domi tos ievērot – izņemt publikāciju no oficiālā pašvaldības interneta portāla un turpmāk nepopularizēt Krimā notiekošus kultūras pasākumus. Pēc Ārlietu ministrijas norādījuma, Rīgas dome ir izņēmusi publikāciju no pašvaldības interneta portāla.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Artūrs Grīns

    28.09.2016 16:41

    Cik ilgi mēs kultūrā un sportā jauksim iekšā politiku? Vai tas varētu arī nozīmēt, NA politiķi nekad neapmeklē Barselonu, kas ir neatzītās valsts Katalānijas Galvaspilsēta? Tas viss ir vērsts pret Ušakovu, jo nāk taču vēlēšanas. Tas taču ir murgs. NA beidziet čakarēt cilvēkiem smadzenes. Kauns!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.