logo

Nacionālā apvienība panāk brīvpusdienas skolēniem un braukšanas atvieglojumus pedagogiem Kultūras ministrijas skolās Rīgā

31.10.2016 Evija Vaikina Pašvaldībās

Rīgas dome oktobrī pieņēmusi divus lēmumus, kas paredz, ka no šī gada 1.decembra arī pedagogi Kultūras ministrijas padotības skolās Rīgā varēs saņemt atlaides sabiedriskā transporta mēnešbiļetēm, bet no 2017.gada 1.janvāra 5. līdz 9. klašu skolēni šajās skolās varēs saņemt Rīgas pašvaldības apmaksātas brīvpusdienas.

Veikti grozījumi RD iepriekšējos lēmumos „Par izglītojamiem, kuru ēdināšanas izmaksas sedz Rīgas pilsētas pašvaldība” un „Par transporta atvieglojumu ieviešanu Kultūras ministrijas skolās strādājošiem pedagogiem”, kas paredz piemērot esošos atvieglojumus ne tikai vispārizglītojošajām skolām Rīgā, bet tagad arī Kultūras ministrijas pakļautības izglītības iestādēm Rīgā, kā, piemēram, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolai, Nacionālās Mākslu vidusskolas struktūrvienībām – Rīgas Doma kora skolai un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolai, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolai un citām.

Rīgas domes NA frakcija ir saņēmusi pateicību no Kultūras ministrijas deputātam Jurģim Klotiņam par „personiskā laika un enerģijas ieguldījumu, lai panāktu šī jautājuma aktualizēšanu Rīgas domē”.

„Iepriekš Kultūras ministrijas sistēmas skolās Rīgā pedagogi nevarēja saņemt atvieglojumus sabiedriskā transporta mēnešbiļetēm. Rīgas dome jau kopš 2009. gada saņem vēstules no šo skolu pedagogiem ar lūgumu nodrošināt vienlīdzīgu attieksmi. Savukārt šo skolu 5. līdz 9. klašu skolēni nevarēja saņemt pašvaldības apmaksātas brīvpusdienas”, norāda RD NA frakcijas deputāts Jurģis Klotiņš. „Jau 2015. gada decembrī es sniedzu priekšlikumus (vēlāk arī atkārtoti) ar aicinājumu Rīgas domei pieņemt lēmumu, lai arī Kultūras ministrijas Rīgas skolu pedagogi var saņemt līdzvērtīgas braukšanas atlaides, kā tas ir citās Rīgas pašvaldības padotības skolās. Toreiz priekšlikums netika akceptēts. Žēl, ka Rīgas domes vadība tik ilgi pieļāva nevienlīdzīgu attieksmi pret pedagogiem, kuri skolo nākamos radošo profesiju talantus, kuri veido Rīgu par radošu un kultūras procesiem bagātu pilsētu.”

„Paužu pateicību Tiesībsarga biroja darbiniekiem, kuru viedoklis arī lika Rīgas domes vadībai mainīt līdzšinējo diskriminējošo attieksmi pret Kultūras ministrijas padotības skolu pedagogiem un skolēniem.

Ja iztēlojamies Rīgas ģimeni, kur meita mācās Rīgas pašvaldības skolā, bet dēls, piemēram, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, tad līdz šim bija tā, ka meita saņem brīvpusdienas līdz pat 9. klasei, bet dēlam tās beidzas līdz ar 4. klasi. Taču viņu vecāki vienādi strādā un maksā nodokļus Rīgas pašvaldības budžetā”, turpina Jurģis Klotiņš.

Vēl gan paliek situācija Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr. 180, kas nosaka kārtību, kādā trūcīgu un maznodrošinātu Rīgas ģimeņu bērni var saņemt brīvpusdienas līdz pat 12. klasei. Šobrīd šie noteikumi nav attiecināti uz skolēniem, kuri mācās vai mācītos nākotnē Kultūras ministrijas skolās Rīgā.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.