logo

Nacionālā apvienība pauž atbalstu kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei (8)

09.09.2013 Laila Ozoliņa Latvijā

Foto: LETA

Nacionālā apvienība ir pārliecināta, ka ir nevietā runas par kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes nomaiņu. It īpaši patlaban, kad 2014.gada budžetā ministre un Nacionālā apvienība kultūrai izcīnījusi papildus vairāk nekā 10 miljonus latu.

Gan ministres līdzšinējās darbības laikā paveiktie, gan uzsāktie darbi ir daudz nozīmīgāki par diskusijām, kuras kultūrvidē raisījusi vienas Kultūras ministrijas pārraudzībā esošas kapitālsabiedrības valdes izveidošana. Nacionālā apvienība uzskata – ja likumdevējs ir noteicis, ka ministrs uzņemas pilnu atbildību gan par Latvijas Nacionālās operas vadību, gan tās darbu, nav pamata apšaubīt nozares vadītāja lēmumu.

Nacionālā apvienība Kultūras ministrijas vadību pārņēma stagnējošas finanšu krīzes apstākļos. Nozares finansējuma samazinājums bija visdramatiskākais – kultūrai taupības nolūkos tika atņemti vairāk nekā 50% finansējuma. 2013.gada sākumā attiecībā pret 2012.gadu Ž.Jaunzeme-Grende panākusi finansējuma palielinājumu kultūrai par 25 %, 2014.gada budžetā šis pieaugums tiek mērķtiecīgi turpināts. Tas ļāvis paaugstināt algas mūzikas un mākslas skolu pedagogiem, atjaunot mērķdotācijas Dziesmu un deju svētkiem, beidzot uzsākt arī kultūras flagmaņu – Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas procesu, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukciju, piešķirt papildu finansējumu literatūras nozarei u.c. Šogad tiks pabeigta Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecība.

2014.gada budžetā plānotais pieaugums nozīmē atalgojuma pieaugumu visās kultūras institūcijās, iespēju arī nākamgad būtiski palielināt Valsts Kultūrkapitāla fondā pieejamo finansējumu, kā arī sengaidīto finansējuma pieaugumu nozarēm, kuras finansējuma samazinājums krīzē skāra visvairāk, piemēram, kino.

Ministre mērķtiecīgi veic nozares saliedēšanu un sociālo partneru iesaisti lēmumu izstrādes procesā. Tieši Žaneta Jaunzeme-Grende aktualizēja regulāru sadarbību ar Kultūras aliansi. Kā Kultūras ministrijas un nozares sadarbības redzamākie panākumi – Nacionālajā attīstības plānā kultūrai iezīmēts finansējums, kas ļaus īstenot vairāku sabiedrībai nozīmīgu kultūras būvju un iniciatīvu uzsākšanu, izstrādāts kultūrpolitikas dokuments „Radošās Latvija” u.c.

Augstu sabiedrības novērtējumu izpelnījās nupat aizvadītie XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kuros piedalījās rekordliels dalībnieku, kā arī ārvalstīs dzīvojošo latviešu kopienu un mazākumtautību kopienu skaits. Oktobrī pirmoreiz notiks īpaša svētku izvērtēšanas konference.

Nacionālā apvienība vēlas atgādināt, ka valstī samilzušas daudzas problēmas – medicīnas, izglītības darbinieku protesti un pensionāru streiki, imigrācijas politikas jautājumi. Tāpēc aicinām koalīcijas partnerus un citus politiskos spēkus tos aktīvi risināt!

Informāciju sagatavoja:
Laila Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
tālr. 29298205
e-pasts: ozolina2015@gmail.com

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Elita Dombrava

  11.09.2013 19:32

  Patiesībā preses konference bija jāsasauc Kultūras ministrijai, nevis Žagaram vai Maskatam.

 • Jānis Cīmiņš

  09.09.2013 21:33

  "It īpaši patlaban, kad 2014.gada budžetā ministre un Nacionālā apvienība kultūrai izcīnījusi papildus vairāk nekā 10 miljonus latu." Tāds interesants formulējums - izcīnījusi... Ar zobeniem vai mietiem tā cīņa bija un kas bija pretinieki ? Budžetu balansē argumentējot un diskutējot partneriem un pieņem balsojot, nevis kādam kaut ko izcīnot. Jāsaprot arī , ka vieniem pieliekot, tiek atņemts otriem.

 • Gvido Krieviņš

  09.09.2013 15:20

  Ja šis - http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/478020-ministre_melojusi_apgalvojot_ka_nav_likusi_noslepenot_auditu atbilst patiesībai, tad atkāpšanās, lai arī bez goda, tomēr būtu tikai cieņas izrādīšana NA vēlētājiem.

 • Imants Zariņš

  09.09.2013 12:19

  Neko viņa nav izcīnījusi, tikai parādījusi savu nekompetenci, braukājusi pa pasauli, sen bija laiks demisionēt...man jau šķiet, ka tieši tādu,,darboņu'' dēļ nākamājās Saeimas vēlēšanās nebūs jābalso, jo visās esam ar sievu balsojuši tikai par TB vai citādu NA...Žēl, paši cērtat zaru, uz kura sēžat...tām trim ,,bābām'' nav vieta sociālās aprūpes centros, kur nu vēl ,,ministrēt''...man kauns, ka tādi cilvēki ir jūsu partijā...

  • Jānis Iesalnieks

   09.09.2013 13:28

   Lieliskas argumentēšanas spējas! Lūgums vispirms izlasīt rakstu un tikai tad sākt bļaut medijos paķertas frāzes.

   • Imants Zariņš

    09.09.2013 16:55

    Nav nepieciešams kaut ko vairāk lasīt, ļoti uzmanīgi esmu sekojis līdzi viņas izdarībā, varat palasīt manā d-grāmatā draugiem.lv...Nezināt Berlīnes k-festivālu, Paulu atstumt no Dziesmu svētkiem, liekot vietā Prauliņa murgojumu, izteikumi ministrēšanas sākumā, cīnoties ar rakstniekiem, braucieni pa pasauli...Žagars jau arī ir blēdis, cik naudas vajag, operai dabū, bet taisnība viņam ir, ka tikai Latvijai opera nav vajadzīga un 90% cilvēku tur nekad neieies - ne tikai tāpēc, ka nespēj nopirkt biļeti....Šīs trīs bābas sen bija jāpatriec - gan Viņķele, kas nabadzībā iedzinusi pensionārus un nemaz nerūpējas par to, lai atgūtu valstij,,aizdotos'' pensionāriem piederošos miljardus ( skat. d-grāmatā), kad sociālais budžets bija atdalīts...arī PAREX...mirt vai mukt un izdzīvot, tikai ne Latvijā ministre, t.s. ,,Veselības'' un nāves vēstnese...Nu baigā,,buķete'' sanāk...

    • Sarmīte Kalniņa

     14.09.2013 12:27

     Kungs (spriežot pēc vārda un uzvārda - vīrieti) Imant Zariņ, pēc Jūsu sacītā var saprast, ka esat tikai pavisam parasts un prasts sieviešu nīdējs, ja jau sievietes - ministres Jums ir tikai "bābas", un tiek jaukts vienā putrā Parekss, Paula "atstumšana" no Dziesmu svētkiem (vai Paula kungam ir autortiesības uz tiem, vai??) un Grendes uzdotais retoriskais jautājums par Berlīnes kinofestivālu... Un kas Jums nepatīk komponista Prauliņa daiļradē? Arī Dainas Jums nebūtu par sliktu vismaz izlases veidā palasīt, tad varbūt Jūs būtu apjēdzis dziesmā iekodēto domu! Interesanti, vai savu "cepurnieka sindromu" Jūs vēršat arī pret savu sievu/ meitu, vai tikai sievietes-politiķes Jums tā liek izšļākt žulti?? Tad negānieties šeit, bet ejiet, darbojieties politikā un mainiet lietas uz labo pusi, varoni!

     • Imants Zariņš

      18.09.2013 12:06

      Visa darbība pierāda, ka man ir taisnība, palasiet manu d-grāmatu draugiem.lv...nav arī jums nekādas tiesības likt man lasīt DAINAS, esmu savas darba gaitas beidzis kā filoloģijas maģistrs ...un ar ''bābām'' pilnas skolas, it īpaši tas attiecas uz vadību...Dziesmu svētki jau īstenībā sākās pēc oficiālajām beigā, sarežģīto dziesmu murgiem... Vēl jau 2 bābas mūs mocīs valdībā - skat.d-grāmatu...

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.