logo

Nacionālā apvienība piedāvā priekšlikumus drukātās preses piegādes atbalstam

30.03.2020 Latvijā

Foto: aprinkis.lv

Kultūras ministrija sagatavojusi priekšlikumus grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, paredzot risinājumus valsts dotāciju noteikšanai preses izdevumu piegādei līdz katram abonentam. Tostarp tiek piedāvāts atcelt valsts atbalstu to preses izdevumu piegādei ar VAS “Latvijas Pasts”, kas tiek izdoti svešvalodās, informē Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs, Nacionālās apvienības Saeimas deputāts Ritvars Jansons.

Lai nodrošinātu abonētās preses piegādi līdz katram abonentam “Latvijas Pasts” no valsts dotācijās saņem vairāk nekā 5,7 miljonus eiro. Dotācijas ir ieviestas kā pagaidu risinājums, kas ļauj novērst strauju preses izdevumu abonēšanas cenu kāpumu, kas, savukārt, daudziem preses izdevumiem nozīmētu iznīcību.

Šobrīd dotācijas “Latvijas Pastam” par preses izdevumu piegādi valsts paredzējusi līdz 2020. gada nogalei. Tomēr vienlaikus Ministru kabinets ir uzdevis par drukātās preses attīstību primāri atbildīgajai Kultūras ministrijai izstrādāt priekšlikumus situācijas stabilizācijai ilgtermiņā.

Šobrīd Kultūras ministrija ir izstrādājusi trīs atšķirīgus priekšlikumus, kā situāciju ilgtermiņā atrisināt. Tostarp viens no risinājumiem saistīts ar atbalsta atcelšanu to preses izdevumu piegādei, kas tiek izdoti ne valsts valodā. Šāds lēmums ļautu arī stiprināt nacionālās – latviešu valodā izdotās preses pozīcijas. To, vai koalīcija būs gatava politiski izšķirties par prioritāru atbalstu drukātai presei valsts valodā, jau tuvākajā laikā parādīs politiķu lēmumi,” atzīst Ritvars Jansons.

Visi izstrādātie priekšlikumi Latvijas drukātās preses atbalstam ir iesniegti izskatīšanai koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē. Sagaidāms, ka tie tiks skatīti jau pirmdien, 30. martā.

Kopumā uz šodien, koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē Nacionālā apvienība rosina skatīt piecus priekšlikumus. Vēl vienu – par atbalstu pašnodarbinātajām personām sagatavojusi Kultūras ministrija, bet trīs no priekšlikumiem ir par atbalsta pasākumiem ģimenēm ar bērniem.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.