logo

Nacionālā apvienība pieprasīs sabiedrisko apspriešanu par Skanstes tramvaja līnijas izbūvi

11.10.2016 Evija Vaikina Pašvaldībās

Otrdien, 11.oktobrī Rīgas domes ārkārtas sēdē Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Rīgas domes deputātu frakcija balsoja pret Rīgas domes Satiksmes departamenta piedāvāto projektu “Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstība”.

„Šobrīd tiek pieņemti sasteigti un neizdiskutēti lēmumi attiecībā uz Rīgas domes Satiksmes departamenta  piedāvāto projektu,” atzīst frakcijas vadītājs Dainis Locis. „Lai gan projektā ietverti atbalstāmi punkti, tomēr liela daļa no plānotā, īpaši jaunā Skanstes tramvaja līnija, neatbilst ne mūsu, ne lielas daļas sabiedrības viedoklim par Rīgas attīstības prioritātēm.”

„Šodien Rīgas dome sēdē noraidīja iespēju izteikties sabiedriskās organizācijas “Lielo kapu draugi” pārstāvim Andrim Gobiņam, kas bija pieteicis lūgumu domes sēdē paust savu viedokli par šo projektu. Tas parāda Rīgas domes vadības nevēlēšanos ņemt vērā sabiedrības viedokli”, turpina Dainis Locis.

Septembrī NA jau rīkoja publisko diskusiju par plānoto Skanstes tramvaja līniju un Lielajiem kapiem. Daudzi apkaimju biedrību pārstāvji pauda neizpratni par to, kāpēc Skanstes tramvaja līnijas projekts tika turēts slepenībā, un par to netiek diskutēts plašākā lokā. Iedzīvotājiem nav skaidrs, cik lielā mērā jaunā tramvaja līnija sniegtu uzlabojumus viņu sadzīvē. Satiksmes departamenta pārstāve toreiz klātesošajiem deva solījumu, ka pēc tehniskā projekta izstrādes pabeigšanas notiks Rīgas domes organizēta Skanstes tramvaja līnijas publiskā apspriešana.

„Šobrīd nav iespējams balsot par šo projektu, pirms ir veikta sabiedrībai solītā publiskā apspriešana un apkopoti rezultāti”, norāda Dainis Locis. „Mēs iestāsimies par to, lai tiktu veikta sabiedriska apspriešana likumā noteiktajā kārtībā.”

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.