logo

Nacionālā apvienība Rīgas domei pieprasa pārtraukt nevienlīdzīgo sabiedriskā transporta atlaižu piešķiršanu pensionāriem (1)

08.02.2018 Pašvaldībās

rigassatiksme.lv

Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcija aicina sasaukt ārkārtas Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdi par spēkā esošajiem saistošajiem noteikumiem, kas paredz braukšanas maksas atvieglojumus Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā. Atvieglojumu piešķiršanas kārtība veido nevienlīdzīgu situāciju Latvijas un citu valstu pensionāru vidū valstu individuāli noteiktā pensionēšanās vecuma dēļ. Līdz ar to, pārstāvot Latvijas iedzīvotāju intereses un tiesības, nepieciešams nekavējoties izvērtēt un grozīt spēkā esošos saistošos noteikumus.

NA Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāts Jurģis Klotiņš: “Nav skaidrs, kā Latvijas galvaspilsētā var būt tāda situācija, ka Rīgā deklarējušās Krievijas un citu ārpus Eiropas Savienības valstu personas sabiedriskajā transportā var braukt jau no 55 un 60 gadu vecuma, kamēr Latvijas iedzīvotāji šo privilēģiju var saņemt tikai no 63 gadu vecuma. Latvijas pilsoņi dzīvo savā tēvzemē, veido mūsu valsti un godprātīgi maksā nodokļus, nesaņemot šos atvieglojumus – tikmēr citu valstu iedzīvotāji šo privilēģiju var izmantot gadiem ilgi. Šāda situācija nav pieņemama un nedrīkstētu būt. Mūsu uzdevums ir par to rūpēties pat tad, ja kāda no atbildīgajām amatpersonām par to nemāk, nespēj vai arī nav vēlējusies par to savlaicīgi padomāt!”

NA frakcijas vadītājs Nauris Puntulis vērš uzmanību: “Neraugoties uz to, ka pilsonības izvēle un piešķiršanas kārtība mūsdienu pasaulē tiek nonivelēta (pilsonības piešķiršana atsevišķiem, izciliem sportistiem, lai varētu to iekļaut valsts izlašu sastāvos u.t.t) un tiek pakārtota ekonomiskām interesēm, NA kā konservatīvu viedokli pārstāvoša partija  pilsonības izvēli vienmēr vērtējusi daudz plašāk, dziļāk un atbildīgāk. Liela daļa ļaužu, kas izvēlējās kļūt par Krievijas pilsoņiem to darīja galvenokārt merkantīlu apsvērumu dēļ. Šāda attieksme pret tik nozīmīgu statusu kā pilsonība, NA nav pieņemama. Vēl jo vairāk,ja konkrētajā gadījumā kādas sabiedrības daļas nodemonstrētā nelojalitāte Latvijas valstij, ekonomisku interešu vārdā, ir nodokļu veidā jāatbalsta lojāliem Latvijas pilsoņiem.”

Ārkārtas sēdes ietvaros deputāts J.Klotiņš plāno virzīt priekšlikumu situācijas risināšanai, aicinot lemt par atvieglojumu noteikšanu 100% apmērā no brauciena biļetes cenas tikai tiem pensionāriem, kuri ir Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kā arī Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas un Šveices Konfederācijas pilsoņi. Savukārt citu valstu pilsoņiem par sabiedrisko transportu Rīgā būtu jāmaksā noteiktā brauciena maksa pilnā apmērā.

Paredzams, ka grozījumiem būs pozitīva ietekme uz Rīgas iedzīvotāju sabiedrību. Šie grozījumi motivēs personas saglabāt vai iegūt Latvijas valstspiederību. Tie stiprinās piederības sajūtu Latvijas valstij un tautai, kā arī veicinās uzticēšanos valsts institūcijām.

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • tamirs tamadze

    16.02.2018 14:09

    kas par murgu,ka man Latvijas pilsonim Rīga prasa maksu par sabidrisko transportu.Esmu barikāžu dalībnieks,darba stāžs 50 gadu,bet pensija 348 euro.....bet okupantu pārpalikumi var lietot bezmaksas transportu?????????

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.