logo

Nacionālā apvienība rosina izmaksāt vienreizēju pabalstu ģimenēm ar bērniem (1)

08.02.2021 Laima Melkina Latvijā

Nacionālā apvienība rosina ministru prezidentu un koalīciju vienoties par vienreizēja pabalsta izmaksu ģimenēm, atkarībā no bērnu skaita. Tas kalpotu kā papildu atbalsts, lai mazinātu negatīvās sekas Covid-19 ierobežojumu laikā.

“Daudzas ģimenes šobrīd piedzīvo ienākumu sarukumu. Vienlaikus bērni jau ilgstoši mācās mājās, ģimenes pielāgo savu ikdienu un iegādājas dažādas mācībām nepieciešamas preces. Ir vajadzīgs jauns risinājums, lai sniegtu ģimenēm atbalstu, vairotu optimismu par nākotni un vienlaikus veicinātu patēriņa pieaugumu un stiprinātu valsts tautsaimniecību. Ārkārtas situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, un uzskatām, ka līdzās šiem ierobežojumiem jābūt arī papildu atbalstam,” uzsver Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības priekšsēdētājs.

Partijas ieskatā ģimenēm varētu izmaksāt vienreizēju pabalstu – 500 eiro par katru bērnu. Tostarp pabalsts tiktu izmaksāts arī par aizbildniecībā vai audžuģimenē esošiem bērniem. Kopumā šim mērķim būtu nepieciešami 170 miljoni eiro. Pabalsta izmaksu varētu uzsākt no 1. marta.

Papildus partija rosina veikt piemaksas ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti – 250 eiro, kā arī daudzbērnu ģimenēm – 250-500 eiro. Par bērniem vecumā līdz 24 gadiem, ja viņi ir apgādībā un mācās, piemaksa būtu 250 eiro. Papildu piemaksām būtu nepieciešami 23 miljoni eiro.

Izmaksas automātiski notiktu VSAA sistēmā, un būtu iespēja no pabalsta arī atteikties, ja ģimenes ieskatā pabalsts nav nepieciešams.

Ar priekšlikumu izmaksāt papildu līdzekļus Nacionālā apvienība nāca klajā jau novembrī, taču neguva partneru atbalstu šai idejai.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Inga Kļaviņa

    17.02.2021 00:27

    Ja šī pabalsta mērķis ir atvieglot papildus izdevumu slogu pandēmijas laikā, kas no bērniem visvairāk skar skolniekus un studentus, tad viņiem arī jāsaņem šis pabalsts. Man ir daudzbērnu ģimene, jaunākajam pēc 3nedēļām 18, mācās 11.klasē, vidējais bērns 19gadus vecs, mācās tehnikumā, vecākais studē, 21gadu vecs. Šobrīd vidusskolu jaunieši pabeiz 19 gados, viņiem visiem šis laiks daudz ko mainījis, ko nevarētu teikt par zīdaiņiem (ja jāizvēlas kam dot pabalstu).

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.