logo

Nacionālā apvienība rosina nodrošināt atbalstu arī pašnodarbinātajiem

30.03.2020

Lai koronovīrusa izraisītās ārkārtējās situācijas laikā nodrošinātu pabalstus arī pašnodarbinātām personām, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem un autoratlīdzību saņēmējiem, Kultūras ministrija sagatavojuši priekšlikumus Ministru kabineta noteikumiem, ko jau pirmdien paredzēts skatīt koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē.

Priekšlikums paredz ārkārtējās situācijas laikā izmaksāt pabalstus tiem atviegloto nodokļu režīmu pārstāvjiem, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības martā ievērojami samazinājušies un tas ir saistāms ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kā arī valdības noteiktajiem ierobežojumiem saimnieciskās darbības veicējiem.

Izstrādātais priekšlikums par pašnodarbinātu personu atbalstu ārkārtējās situācijas laikā attiecināms uz personām, kuras Valsts ieņēmumu dienestā reģistrējušās kā saimnieciskās darbības veicēji, ir veikušas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas kā pašnodarbinātas personas vai autoratlīdzības saņēmēji, vai arī ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji.

Pabalsts atviegloto nodokļu režīmu pārstāvjiem pēc būtības ir pielīdzināms dīkstāves pabalstam, ko valdība ārkārtējās situācijas laiku jau apstiprinājusi iepriekš.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.