logo

Nacionālās apvienības prioritātes 2016. gada valsts budžeta likumam (1)

18.08.2015 Saeimā

Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas deputāti, veidojot nozīmīgāko jomu sarakstu, par pamatu ņēma Latvijas valsts pastāvēšanai un attīstībai svarīgās prioritātes – ģimenes un indivīda dzīves kvalitāti un valsts drošību.

Nākamā gada budžetā NA deputāti paredzējuši četras prioritātes.

Pirmkārt, atbalstu ģimenēm, nodrošinot bērnudārzu pieejamību, pabalsta palielinājumu par trešo bērniņu un brīvpusdienu nodrošinājumu skolēniem.

Otrkārt, apzinoties, ka kultūras nozarei ārkārtīgi trūkst līdzekļu, ir jāparedz garantēts finansiālais nodrošinājums valsts nozīmes kultūras pasākumu rīkošanai un kultūras objektu uzturēšanai. Te galvenokārt domāti Valsts simtgades pasākumi, plašsaziņas telpas aizsardzība un kultūras objektu nomas maksas atvieglojumi.

Treškārt, jāparedz ieguldījums vides aizsardzības un reģionālās attīstības jomā. Finanšu līdzekļi nepieciešami Salaspils kodolreaktora likvidēšanai un infrastruktūras projektiem: ūdensapgāde, kanalizācija un atkritumi, paredzot attiecīgu pieaugumu dabas resursu nodoklī par atkritumu poligoniem.

Ceturtkārt, jāparedz finansējums tieslietu sistēmas drošības uzlabošanai tiesās un elektroniskās uzraudzības sistēmas stiprināšanai.

Gaidis Bērziņš, NA līdzpriekšsēdētājs min, ka: “Valdes sēdē notika plašas diskusijas par to, lai atbilstoši mūsu partijas virzītājām prioritātēm, tiktu atrasti arī tiem nepieciešamie finansējuma avoti. Tāpēc NA piedāvājums papildus finansējuma piesaistei ir akcīzes nodokļu likmes paaugstināšana azartspēlēm un alkoholam.”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Elkukalns W

    22.08.2015 22:58

    Lūk vēl viena iespēja taupīt- kritiski vērtēt likumprojektus. FM piedāvātais diferencētais neapliekamais minimums ir jau nelietīgi iztērēta nauda, kas vēl nesīs zaudējumus. Bet atbildēt vajadzētu arī tiem, kas šādus brāķus pieņem! Tātad arī NA... Naudu vajadzētu ne tikai meklēt, bet nesviest zemē, ja izdodas atrast!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.