logo

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK par priekšsēdētāju ievēl Raivi Dzintaru

09.12.2017 Latvijā

Sestdien, 2017. gada 9. decembrī, Rīgā, Latviešu Biedrības namā notika Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) kongress, kurā par partijas priekšsēdētāju ievēlēts Raivis Dzintars, ievēlēti valdes locekļi un Ētikas komisija, kā arī veiktas izmaiņas partijas Statūtos.

Kongresa atkāšanas runā Raivis Dzintars norādīja: “Politika mums nav tikai nodarbošanās. Tā ir misija. Okupācijas režīms mūsu valstij fiziski un garīgi izplēsa labāko tautas daļu. Mums tā fiziski un garīgi ir jāatgriež Latvijai. Atbalstot ģimenes ar bērniem, stiprinot valstisko apziņu, audzinot cilvēkus kultūrā un latviskā vidē.

Ja Nacionālā apvienība būtu dzīvojusi ērtā pašapmānā par visa nolemtību un neietekmējamību, šodien nenāktu ierēdņi uz Saeimu mums atskaitīties, kā normatīvajos aktos iestrādā valstiskās audzināšanas principus. Tad šodien nebūtu krietni lielāks atbalsts ģimenēm ar bērniem. Tad valdošās partijas nepakļautos mūsu gribai jautājumos par valodas un pilsonības lietām. Tad turpinātu plaukt uzturēšanās atļauju tirdzniecība Krievijas pilsoņiem. Tad Saskaņa visticamāk jau būtu valdībā un Latvijas simtgadi mēs sagaidītu pavisam citādi…”

Analizējot pašvaldību vēlēšanu rezultātus un ieskicējot NA startu rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, Raivis Dzintars atzīmēja: “Šobrīd valdošajā koalīcijā teorētiski ir trīs frakcijas, bet tās veido vairāk nekā 10 dažādas partijas. Nacionālā apvienība deputātu skaita ziņā ir lielākā no šīm partijām. Pašvaldību vēlēšanās startējām 69 novados, 66 guvām pārstāvniecību, palielinot deputātu skaitu, palielinot mēru skaitu un palielinot to pašvaldību skaitu, kurās mums ir absolūtais vairākums. Ja salīdzina nevis partiju apvienības, bet partijas, tad Nacionālajai apvienībai ir lielākais deputātu skaits Latvijas pašvaldībās. Kamēr citi dalās un šķeļas, mēs esam vienoti un tādi paliekam.”

Jau ziņots, ka Nacionālā apvienība, apvienojot divus politiskos spēkus – partijas “Visu Latvijai!” un “Tēvzemei un Brīvībai /LNNK” – jau sākotnēji bija vienojusies pakāpeniski pāriet uz vienu partijas priekšsēdētāju. Uz šo amatu kandidēja NA Saeimas frakcijas vadītājs un partijas līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, kurš arī tika ievēlēts par partijas nu jau vienīgo priekšsēdētāju.

NA kongress lēma veikt attiecīgas izmaiņas Statūtos, ne tikai nosakot, ka partijai turpmāk būs viens priekšsēdētāja amats, bet arī, ka tiks izveidotas Reģionālās koordinācijas grupas, kam būs iespēja līdzdarboties valdes darbā.

Kongress uzklausīja ministru atskaites par paveikto, Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces, valdes locekļa, Eiroparlamenta deputāta Roberta Zīles un citu NA politiķu uzrunas.

Atbilstoši NA statūtiem valdē darbojas seši Saeimas frakcijas izvirzītie pārstāvji – Gaidis Bērziņš, Ināra Mūrniece, Imants Parādnieks, Inese Laizāne, Edvīns Šnore un Rihards Kols. Jaunatnes organizāciju valdē turpinās pārstāvēt tās vadītāja Ginta Vilcāne. Ministru izvirzītais pārstāvis būs Kaspars Gerhards. Savukārt kongresa delegāti no nodaļu izvirzītajiem pārstāvjiem valdē ievēlēja Robertu Zīli, Jāni Dombravu, Raivi Zeltītu, Jāni Iesalnieku, Nauri Puntuli, Ievu Holmu, Jāni Nebaru, Jāni Ati Krūmiņu un Daini Loci.

Partijas priekšsēdētāja vietnieki būs Gaidis Bērziņš, Roberts Zīle,  Imants Parādnieks, Jānis Dombrava,  Rihards Kols.

Kongress apstiprināja jaunus sastāvus arī Revīzijas un Ētikas komisijām. Revīzijas komisijā darbosies Aldis Grunde, Imārs Kiršbaums, Jānis Ratkevičs un Ināra Parādniece. Ētikas komisijā ievēlēti – Jānis Eglīts, Aija Fleija, Andrievs Jakovels, Nauris Rolavs.

Kongresā notika arī debates par mērķiem un prioritātēm, kas Nacionālajai apvienībai izvirzāmi nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Papildu informācija:

Dace Kalniņa
Tālr.: 28313832
E-pasts: [email protected]

www.nacionalaapvieniba.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.