logo

Nacionālā apvienības Saeimas frakcijas aktualitātes 2018. gada 22. februāra Saeimas sēdē

22.02.2018 Ritvars Jansons Latvijā

Foto: Saeimas Kanceleja

Nacionālās apvienības Saeimas frakcija ir sagatavojusi likumprojektu “Grozījumi Zvejniecības likumā”, kas šodien tika nodoti izskatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

Lai novērstu tāda veida situāciju, kāda radusies ar Pāvilostas novada Sakas pagastā esošo “māju-kuģi” attiecībā laivu un kuģu pārziemošanu, būvi un remontu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes tauvas joslā, Nacionālā apvienība ierosina Zvejniecības likumā veikt izmaiņas. Tās nosaka, ka  piekrastes tauvas joslā laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts, kā arī zvejnieku un ūdenstūristu apmetņu ierīkošana nedrīkst būt pretrunā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu. Laivu un kuģu būvei un remontam Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes tauvas joslā jānotiek vienīgi tajās vietās, kas noteiktas vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā!

Nacionālās apvienības deputāti Saeimā iesniedza priekšlikumu grozīt Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumu un noteikt, ka sabiedriskā transporta biļešu cenas atvieglojumus Latvijā trešo valstu pilsoņiem nepiemēro. Saeimas sēdē tas guva atbalstu, un tagad likumprojektu vērtēs Sociālo un darba lietu komisijā.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gadā Latvijā dzīvoja aptuveni 50 000 trešo valstu pilsoņi. Šobrīd šīs personas ir tiesīgas saņemt tādus pašus braukšanas maksas atvieglojumus kā Latvijas valstspiederīgie.  Jāņem vērā, ka atsevišķās valstīs – kā Krievijā un Baltkrievijā, pensijas vecuma gadi personām tiek noteikti ātrāk nekā Latvijā. Izdevumi, kuri rodas sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem, tiek segti no valsts un pašvaldību līdzekļiem. Tā tiek diskriminēti Latvijas strādājošie valstspiederīgie, kuri spiesti maksāt par savu vienaudžu – citu valstu pensionāru sabiedriskā transporta atlaidēm. Likuma grozījumu pieņemšana šādu nevienlīdzību novērstu.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.