logo

Nacionālās apvienības 3. kongress

10.12.2013 Latvijā

Sestdien, 7. decembrī, Latviešu Biedrības nama Lielajā zālē notika Nacionālā apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” kongress.

Kongresu atklāja NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. Savas uzrunas ievadā Raivis Dzintars atsaucās uz notikumiem Ukrainā. Viņš norādīja, ka notikumi Ukrainā ir satraucoši un tie liek būt uzmanīgiem arī mums, Latvijā, jo „Ukrainas situācijā var vilkt paralēles ar Latviju. Nežvadzinot ieročus un bez skaļiem krievu maršiem, bet pērkot cilvēkus ar sabiedriskā transporta biļetēm, graujot ticību latviešu spējai pašiem pārvaldīt savu valsti, stiprinot mafiozu aizmuguri „Saskaņas centra” politiskajai filiālei Krievijā  un meklējot pērkamus nodevējus citu partiju vidū Latvijā. Līgo svētki krastmalā ir kā siers peļu slazdā. Pieglaimīgā Lienošā taktika strādā pēc principa: jo lielāki un ciniskāki būs meli, jo grūtāk tiem neticēt.”

Raivis Dzintars aicināja domāt par pārmaiņām: „Atbilde Krievijas draudiem nevar slēpties esošās situācijas ilgstošā saglabāšanā. Pārmaiņām ir jābūt, tikai jautājums, kurš tās piedāvās. Vai mainīsies Latvijas valdība? Vai tās nesīs „Saskaņas centrs”? Latvijas valdībai jākoncentrējas uz mērķiem, ko pieņem un sagaida sabiedrība.”

„Rūpes par vienkāršo iedzīvotāju ir viens no lielākajiem izaicinājumiem. Jā, varbūt šis virziens atgādina sociāldemokrātisku pieeju, taču, manuprāt, sociāli atbildīgas tirgus ekonomikas modelis visvairāk ir klibojis tieši ar sociālā taisnīguma kāju. Mums ir jābūt vienlaikus paškritiskiem, jāmeklē iespējas uzlabot darbu, bet reizē jāprot novērtēt, ka mūsu Apvienība katrās vēlēšanās uzrāda apmēram divreiz labāku rezultātu, nekā sola reitingi, un katru deputāta vietu iegūst ar desmit vai pat divdesmit reižu mazākiem materiāliem ieguldījumiem. Tas ir iespējams tikai tāpēc, ka partijai ir skaidrs mērķis, skaidra vērtību sistēma, ko saprot biedri un atbalstītāji. Ikvienam ir skaidrs, ka mūsu programma ir latviska Latvija un latviešu tiesības būt saimniekiem savā zemē. Pirms katrām Saeimas vēlēšanām dzirdam, ka tās ir izšķirošas. Nākamās tiešām tādas ir. Mūsu uzdevums ir nākamajā Saeimā kļūt par valdošo partiju,” uzsvēra Raivis Dzintars.

Roberts Zīle, TB/LNNK valdes priekšsēdētājs un Eiropas Parlamenta deputāts, savu uzrunu iesāka ar pārdomām par sarežģīto stāvokli sabiedrībā un ekonomikā pēc Zolitūdes traģēdijas – par vājo darba ņēmēju aizsardzību, vietējo uzņēmēju dzīšanos pēc peļņas uz darba spēka izmaksu un produkta kvalitātes rēķina, kā arī to, kas būtu jādara politiķiem, lai tie laikus saskatītu šādas problēmas un ieviestu izmaiņas sistēmā, neļaujot jomu profesionāļiem radīt savas sistēmas, kuras beigās noved valsti pie traģēdijām. Uzrunas noslēgumā Zīles kungs stāstīja par Nacionālās apvienības prioritārajiem virzieniem Eiropas Savienības kontekstā. Viņš norādīja uz programmatiskajām atšķirībām NA un „Vienotības” prioritātēs „Mēs esam un būsim pret ES federalizāciju. Ne vairāk Eiropas kā šodien! Mēs būsim konservatīvi arī migrācijas politikā! Savukārt bezdarba mazināšanai jauniešu vidū jābūt prioritātei!”. Lasiet visu Roberta Zīles runu “Politiķu uzdevums pēc Zolitūdes traģēdijas“.

Rīgas domes NA frakcijas vadītāja un kandidāte Eiropas Parlamenta vēlēšanām Baiba Broka  izteica cerības par nākamo valdību: „Es ceru, ka Latvijā jau drīz būs nacionāli domājoša, cilvēcīga, atbildīga un rīcībspējīga valdība, kas arī darbos spēs aizstāvēt Latvijas valsts un Latvijas cilvēku intereses.”

Saeimas Demogrāfijas apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks savā runā atsaucās uz Imanta Ziedoņa teikto: pasaulē ir tik daudz labā, ka, tikai par labo vien runājot, mums sliktajam pievērsties nemaz nepietiktu laika. „Tāpēc savai runai atvēlētajā laikā runāšu tikai par labo, kaut dažbrīd ir milzīgs kārdinājums, ņemot vērā vidi, kurā nākas darboties, izcelt pašreizējās nebūšanas vai nekrietnības,” izteicās Parādnieks.

Imants Parādnieks kongresā uzsvēra, ka vislabākā vide cilvēkbērna pilnvērtīgai attīstībai ir mīloša ģimene, kurā par viņu rūpējas krietni vecāki – māmiņa un tētis. It īpaši nozīmīgi tas ir bērna pirmajos divos dzīves gados, kad tiek ielikti pamati personībai, viņa empātijas spējai, izpratnei par atbildību un lietu kārtību. Šī dabiskā lietu kārtība tad arī ir Nacionālās apvienības realizētās demogrāfijas politikas ideoloģijas pamats.

„Varbūt neierasti, tomēr savas partijas kongresā šoreiz saku paldies arī domubiedriem no citām Saeimas frakcijām un jo īpaši – Ingai Biteiun Elīnai Siliņai. Pateicoties viņu ieguldījumam un darbam, mums izdevās panākt vēlamo rezultātu,” teica Imants Parādnieks.

Kongresā piedalījās Kultūras ministre Dace Melbārde, kas uzsvēra nacionālās kultūras pamatnostādnes un atšķirības no kosmopolītisma. Melbārde: „Integrācija jābalsta nevis uz atšķirīgā uzsvēršanu, bet gan uz sabiedrības saliedēšanu ap latviskumu.”

Ināra Mūrniece, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja, iepazīstināja ar Latvijas mediju vides problēmjautājumiem un izteica lielu paldies žurnālistiem par pašaizliedzīgo darbu, dzīvojot līdzi Zolitūdes traģēdijai.

Romāns Naudiņš, kurš ir Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas loceklis, ziņoja par priekšlikumiem uzņēmējdarbības vides uzlabošanai. „NA meklēs atbalstu Saeimā, lai 2015.gadā mikrouzņēmumu nodoklis netiktu celts,” norādīja Romāns Naudiņš.

Kongresā pieņēma lēmumu par politisko partiju reorganizāciju apvienojoties. Līdzšinējais nacionālās apvienības nosaukums tiks saglabāts arī jaunajai partijai.

Uzrunu videoieraksti


Raivja Dzintara runa NA 3.kongresā 2013.gada 7.decembrī.


NA Rīgas domes frakcijas vadītājas Baibas Brokas runa NA 3.kongresā 2013.gada 7.decembrī.


Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle iepazīstina ar NA nostādnēm un kandidātiem Eiropas Parlamenta vēlēšanās.


Kultūras ministres Daces Melbārdes runa NA 3.kongresā 2013.gada 7.decembrī.


Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomitejas vadītāja Imanta Parādnieka runa NA 3.kongresā 2013.gada 7.decembrī.


Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājas Ināras Mūrnieces runa NA 3.kongresā 2013.gada 7.decembrī.


Saeimas deputāta Romāna Naudiņa runa NA 3.kongresā 2013.gada 7.decembrī.

Foto Visi foto