logo

Nacionālās apvienības deputāti izvērtēs Rīgas satiksmes audita ziņojumu

06.03.2019 Edvards Ratnieks

rigassatiksme.lv

Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (RD) frakcijas deputāti izmantos savas tiesības un šodien iepazīsies ar auditorkompānijas “Ernst&Young” ziņojumu par situāciju pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”. Šis ziņojums iemantojis īpašu slepenību, jo iepriekš nav ticis izsniegts nedz RD opozīcijas deputātiem, nedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai pēc pieprasījuma.

Audita ziņojumu izvērtēs NA deputāts Ģirts Lapiņš, kam ir vairāk nekā 10 gadu darba pieredze starptautiskajās auditorkompānijās kā revidentam, un NA deputāts, RD Satiksmes un transporta lietu komitejas loceklis Jurģis Klotiņš.

Ģirts Lapiņš: “Šīs izvērtēšanas mērķis ir gūt priekšstatu par nodarītajiem iespējamiem likumpārkāpumiem un valdes atbildību. Vēlamies iepazīties ar šo informāciju, kas var būt īpaši nozīmīga Rīgas pilsētas 2019. gada budžeta kontekstā, jo pašreiz esot plānota 134 miljonu eiro dotācija “Rīgas satiksmei”.

Jurģis Klotiņš: “RD priekšsēdētāja darbības šobrīd rada aizdomas par to, ka viņš vēlas mazināt savu kā kapitāldaļu turētāja pārstāvja atbildību. Anrija Matīsa atkāpšanās no amata liecina, ka ir spēki, kuri vēlas kavēt uzņēmuma sakārtošanu, un tie ir saistīti ar Rīgas domē valdošajiem politiskajiem spēkiem.”

Ņemot vērā, ka iepriekš iepazīšanās ar audita ziņojumu nav bijusi iespējama, par svaigi iegūtajiem secinājumiem deputāti labprāt sniegs atbildes uz žurnālistu jautājumiem šodien plkst. 14.00 pie “Rīgas satiksmes” ēkas Vestienas ielā.

 
Informāciju sagatavoja:
Edvards Ratnieks
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcija
Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.