logo

Nacionālās apvienības deputāti tiekas ar Ungārijas ārlietu ministru

03.07.2017 Aiga Aizpuriete Latvijā

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Administrācija

29. jūnijā Nacionālās apvienības Saeimas deputāti Edvīns Šnore, Imants Parādnieks, Jānis Dombrava, Kārlis Krēsliņš un Ritvars Jansons tikās ar Ungārijas ārlietu un tirdzniecības ministru Pēteru Sijārto, kurš Rīgā uzturējās īsā darba vizītē.

Ungārijas ārlietu ministrs  skaidroja Ungārijas situāciju migrācijas kontekstā, uzsverot, ka valsts sniedz nozīmīgu ieguldījumu Šengenas zonas ārējo robežu stiprināšanā. Puses atzina, ka migrācijas krīzes risināšanā Eiropā ir svarīga valstu solidaritāte un kopīga lēmumu pieņemšana, taču gala lēmumiem par migrācijas politiku jāpaliek nacionālo valstu ziņā.

Ungārijas pārstāvis izteica pateicību Latvijas parlamentāriešiem par pausto atbalstu, vēršoties Eiropas Komisijā ar aicinājumu atteikties no EK plāniem sodīt Ungāriju, Čehiju un Poliju par vēlmi izstāties no uzspiestās migrantu pārdales, kā arī uzsvēra, ka reti publiski izskan šāds atklāts atbalsts Ungārijas nostājai migrācijas jautājumos, lai gan atbalsts bieži tiek pausts neformāli. Viņš arī norādīja, ka Latvijas Saeimas deputātu iesniegums pozitīvi novērtēts un guvis plašu atspoguļojumu Ungārijas masu medijos.

“Nacionālā apvienība jau sākotnēji bijusi pret tā saukto “migrantu kvotu” principa ieviešanu. Migrantu piespiedu pārdale starp ES valstīm ne tikai nerisina nelegālās migrācijas problēmu, bet tieši otrādi – padziļina to. Pie šīs atziņas nonāk arvien vairāk politiķu visā Eiropā,” norādīja Edvīns Šnore, NA Saeimas deputāts. “Kā EDSO Parlamentārās asamblejas delegācijas vadītājs uzskatu, ka sadarbība ar Ungāriju un pārējām Višegradas valstīm mums ir ļoti svarīga, īpaši – drošības jomā.”

Savukārt NA deputāts Imants Parādnieks uzsvēra, ja kāda ES valsts vēlas demogrāfijas problēmas risināt ar migrācijas palīdzību, to var darīt, taču Latvijai ir savi demogrāfijas veicināšanas pasākumi, un citas valstis mums nevar traucēt tos īstenot tā, kā esam lēmuši paši.

 Kā jau iepriekš ziņots, pēc Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK iniciatīvas, 23 Saeimas deputāti vērsās pie Eiropas Komisijas ar iesniegumu, aicinot apturēt plānoto sankciju noteikšanu Polijai, Čehijai un Ungārijai par patvēruma meklētāju neuzņemšanu. Saeimas deputāti iebilda pret Eiropas Komisijas veiktajām darbībām un politisko retoriku, un lūdza pārtraukt visas turpmākās darbības šajā jautājumā līdz Eiropas Kopienu tiesas (EKT) lēmuma saņemšanai par patvēruma meklētāju pārvietošanas mehānisma likumību.

2015. gada 22. septembrī, neņemot vērā Višegradas valstu (Polijas, Ungārijas, Slovākijas un Čehijas) iebildumus, Eiropas Savienības valstis ar kvalificēto balsu vairākumu pieņēma lēmumu par 120 000 patvēruma meklētāju pārdali starp visām 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm. Neilgi pēc lēmuma pieņemšanas, Slovākija un Ungārija vērsās EKT, apstrīdot šī lēmuma un pārvietošanas mehānisma likumību.

Saeimas deputāti vēstulē mudina Eiropas Komisiju pārtraukt visas turpmākās darbības attiecībā uz pārkāpumu procedūru veikšanu un sankciju noteikšanu līdz EKT sprieduma pasludināšanai, lai tā uzsvērtu procesuālo darbību likumību.

Paziņojumā tāpat uzsvērts, ka deputāti uzskata, ka šīs pārkāpumu procedūras pret trim Višegradas valstīm tiek politizētas, un ka tās tikai vairos eiroskepticismu šajās valstīs un padziļinās plaisu starp ES dalībvalstīm, tā radot riskus veiksmīgai ES attīstībai nākotnē. Noslēgumā deputāti atgādina, ka Eiropas Savienība tika izveidota kā neatkarīgu valstu savienība, un jebkādiem lēmumiem saistībā ar migrācijas politiku būtu jābūt balstītiem brīvprātīguma, nevis vairākuma gribas uzspiešanas principos.

 

Papildu informācija:

Aiga Aizpuriete
Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK
Preses sekretāre
Tālr.:
+371 67087299
Mob.tālr.
+371 29490982
E-pasts:
[email protected]

www.saeima.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.