logo

Nacionālās apvienības frakcijas pārstāvji tiekas ar Ķīnas parlamenta priekšsēdētāju

18.04.2017 Saeimā

Latvijai un Ķīnai ir ļoti labs politiskais dialogs, un Nacionālā apvienība (NA) saredz iespējas abu valstu ciešākai un nopietnākai sadarbībai dažādās jomās – tā 13. aprīlī, tiekoties ar Ķīnas Tautas kongresa priekšsēdētāju Džanu Dedzjanu (Zhang Dejiang) un delegāciju, uzsvēra Nacionālās apvienības Saeimas deputāts Rihards Kols. Nacionālā apvienība arī apliecināja savu atbalstu “vienas Ķīnas” politikai un aicināja Ķīnas pārstāvjus no savas puses apzināties Latvijas valstiskuma un ģeopolitiskās pozīcijas stratēģisko nozīmi.

Nacionālās apvienības pārstāvis Rihards Kols vērsa uzmanību uz Latvijas nozīmīgo ģeopolitisko pozīciju Baltijas jūras reģionā – starp Eiropas Savienību no vienas puses un Krieviju, Baltkrieviju un Vidusāziju no otras, aicinot Ķīnas pārstāvjus apzināties Latviju kā spēcīgu potenciālo partneri Ķīnai vispusīgas sadarbības veidošanā. Sarunu gaitā Nacionālā apvienība izvirzīja četrus priekšlikumus turpmākās sadarbības stiprināšanai.

Līdzīgi kā vēsta ķīniešu teiciens: “Tūkstoš-li ceļojums sākas ar pirmā soļa speršanu!”, Nacionālās apvienības ieskatā šī tikšanās ir lieliska iespēja ar svaigu pieeju uzsākt jauna līmeņa sadarbību. Lai formulētu turpmākos soļus Latvijas un Ķīnas sadarbībā, Nacionālā apvienība aicināja Ķīnas pārstāvjus, pirmkārt, norādīt turpmākās savstarpējās komunikācijas partnerus no Ķīnas puses.

Otrkārt, Nacionālā apvienība ar gandarījumu veidotu ciešāku sadarbību un komunikāciju ar Ķīnas Tautas kongresu ārlietu, finanšu un ekonomikas komisijām, tā veicinot zināšanu un pieredzes apmaiņu un attīstot ilgtspējīgas sadarbības modeļus.

Treškārt, praktiskas un potenciālas īsa un vidēja termiņa sadarbības ietvaros, Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas pārstāvis norādīja uz Latvijas izcilajiem panākumiem ziemas sporta veidos un to potenciālo pienesumu, ko tā varētu sniegt Ķīnai zināšanu, infrastruktūras un resursu jomā, tā atbalstot Ķīnas vēlmi 2022. gada Ziemas olimpiskās spēles organizēt Pekinā. Nacionālā apvienība uzskata, ka šajā jomā Latvija ar savu pieredzi un izcilību ziemas sporta veidos spētu sniegt taustāmu un izmērāmu atbalstu.

Noslēgumā Nacionālā apvienība norādīja uz vēlmi veidot ciešāku sadarbību ar Ķīnas Tautas kongresu, organizējot dažādas aktivitātes gan parlamentārajā līmenī, gan sabiedriskajā līmenī, lai tā veicinātu informētību par Latviju un jo īpaši valsts simtgades svinības 2018. gadā.

Nacionālā apvienība augstu vērtē iespēju piedalīties šīs vēsturiskās vizītes norisē un no pirmavota izzināt Ķīnā notiekošos procesus un attīstību. Nacionālā apvienība ir atvērta turpmākai sadarbībai un turpinās meklēt potenciālos saskarsmes punktus turpmākās sadarbības stiprināšanā, lai tā sniegtu pienesumu gan Latvijas, gan Ķīnas tautai.

Ķīnas Tautas kongresa priekšsēdētājs Džans Dedzjans (Zhang Dejiang) kopā ar delegāciju oficiālā vizītē Latvijā ieradās trešdien, 12. aprīlī. Iepriekš šāda līmeņa vizīte notika pirms 17 gadiem.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas administrācija

Kina3 Kina2 Kina1


Papildu informācija:

Aiga Aizpuriete
Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un brīvībai/LNNK”
Preses sekretāre
Tālr.:
+371 67087299
Mob.tālr.
+371 29490982
E-pasts:
aiga.aizpuriete@saeima.lv

www.saeima.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.