logo

Nacionālās apvienības Jūrmalas nodaļa aicina izteikt neuzticību Jūrmalas mēram Gatim Truksnim

06.10.2016 Pašvaldībās

  • NA Jūrmalas nodaļas valde izsaka neuzticību Jūrmalas mēram Gatim Truksnim un nākamajā domes sēdē aicinās deputātus lemt par viņa atstādināšanu no amata un jauna Jūrmalas domes priekšsēdētāja ievēlēšanu.
  • NA Jūrmalas nodaļa nolēmusi vērsties ar sūdzību pret Gati Truksni Adminstratīvajā  tiesā, saistībā par atbilžu nesaņemšanu uz Jūrmalas domes vadītājam adresētajiem iesniegumiem.
  • NA Jūrmalas nodaļa nolēmusi vērsties KNAB, lai pārbaudītu 2016. gada 26. februārī pieņemtā lēmuma par telpu Muižas ielā 6, Jūrmalā, nodošanu uz pieciem gadiem bezatlīdzības lietošanā biedrībai “Sidegunde”, pamatotību.

 NA Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Žugovs informē: “Kopš 2013. gada pašvaldību vēlēšanām, kad par Jūrmalas domes priekšsēdētāju kļuva Gatis Truksnis, starp NA Jūrmalas nodaļu un pilsētas vadītāju   nav izdevies izveidot savstarpēju  sadarbību. Tam ir vairāki apliecinājumi:

  1. gada 7. maijā Jūrmalas dome apstiprināja jaunu Jūrmalas zīmolu, pret ko iebilda gan Jūrmalas mākslinieki, gan NA Jūrmalas nodaļa, kura īsā laikā savāca vairākus tūkstošus iedzīvotāju parakstu secinot, ka aptaujāto jūrmalnieku nospiedošais vairākums ir PRET jauno zīmolu. Tas netika ņemts vērā.
  2. gada 26. janvārī NA Jūrmalas nodaļa iesniedza Jūrmalas domē iesniegumu, kurā izteica savus iebildumus PRET vairākiem Teritorijas plāna projektā paredzētajiem grozījumiem. NEVIENS NA Jūrmalas nodaļas iebildums projekta apspriešanas posmā netika ņemts vērā. Arī 2016. gada 24. martā, kad minētie grozījumi tika apstiprināti Jūrmala domē, NEVIENS iebildums netika ievērots. Tāpēc NA Jūrmalā, Buļļuciemā, uzsāka iedzīvotāju parakstu vākšanas kampaņu, lai ar VARAM palīdzību apturētu vismaz divu akūtāko teritoriju zonējuma maiņu. Arī 98% Buļļuciemā aptaujāto iedzīvotāju atbalstīja NA ieteikumus Jūrmalas domei. Līdz šim Trukšņa vadītā dome nav ņēmusi vērā  NA un iedzīvotāju  viedokli. Šobrīd gatavojam iesniegumu Satversmes tiesai, lai šis  Jūrmalas domes lēmums tiktu atcelts. 
  3. gada 26. februārī Jūrmalas dome pieņēma lēmumu par telpu Muižas ielā 6, Jūrmalā, nodošanu bezatlīdzības lietošanā biedrībai “Sidegunde”. Iepazinušies ar lēmumu un tam pievienoto patapinājuma līgumu, nācās konstatēt, ka līgums ir pretrunu pilns un neatbilst jūrmalnieku un pilsētas mākslinieku interesēm. Tāpēc 2016. gada 31. maijā NA Jūrmalas nodaļas vadītājs iesniedza Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājam adresētu iesniegumu.  Vairāk nekā septiņu  mēnešu laikā nav saņemta  likumā paredzētā atbilde.
  4. gada 20. maijā NA Jūrmalas nodaļa iesniedza Jūrmalas domē priekšlikumus “Par nekustāmā īpašuma piešķiršanas kārtību sociāli mazaizsargātajām grupām un politiski represētajām personām”. Pēc trīs mēnešiem saņēmām atbildi, ka tie netiks ņemti vērā.
  5. gada 5.j ūlijā NA Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Žugovs domes vadītājam iesniedza iesniegumu, kurā izteica vēlmi tikties ar Jūrmalas domes priekšsēdētāju, lai apspriestu nelabvēlīgo situāciju, kura izveidojusies  starp  NA un viņu kā savas partijas pārstāvi. Likumā noteiktā un līdz pat šim brīdim termiņā atbilde nav saņemta.

Ņemot vērā visu iepriekš minēto, kā arī to, ka KNAB jau 2105. gadā konstatēja plašu līdzekļu izšķērdēšanu, kopš 2013. gada Jūrmalas mēram Gatim Truksnim saņemot algu par kapitāldaļu turētāja pienākumiem pašvaldības uzņēmumos, kā arī pēdējo dienu notikumus saistībā ar KNAB darbībām un  G. Truksnim piemēroto  aizdomās turētā statusu    NA “VL-TB/LNNK” Jūrmalas nodaļas   valde ir nolēmusi:

Sakarā ar uzticības zaudēšanu neatbalstīt Gati Truksni Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja amatā. NA Jūrmalas nodaļas deputātei Guntai Liepiņai uzticēt darīt zināmu publiski šo nodaļas valdes  lēmumu nākamajā domes sēdē un aicināt tuvāko NA politisko partneru deputātus meklējot domubiedrus pārējās domē pārstāvētajās partijās, izteikt neuzticību Gatim Truksnim un lemt par viņa atstādināšanu no Jūrmalas domes priekšsēdētāja amata,  viņa vietā ievēlot  jaunu Jūrmalas domes priekšsēdētāju.

NA Jūrmalas nodaļai sagatavot iesniegumus Adminstratīvajai  tiesai par sliktas pārvaldības principiem saistībā ar atbilžu nesniegšanu uz Jūrmalas domes vadītājam adresētajiem iesniegumiem.

NA Jūrmalas nodaļai vērsties KNAB, lai pārbaudītu 2016. gada 26. februārī pieņemtā lēmuma par telpu Muižas ielā 6, Jūrmalā, nodošanu uz pieciem gadiem bezatlīdzības lietošanā biedrībai “Sidegunde”, pamatotību.

 Pieņemts: Nacionālās apvienības “VL-TB/LNNK” Jūrmalas nodaļas valdes sēdē, 2016. gada 5. oktobrī.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.