logo

Nacionālās apvienības nodaļas atbalsta Bordāna atsaukšanu (11)

02.11.2013 LETA Nodaļās

Aptaujātie Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) reģionālo nodaļu vadītāji atbalsta VL-TB/LNNK vadības prasību par tieslietu ministra Jāņa Bordāna atsaukšanu no amata.

Nacionālās apvienības Liepājas nodaļas vadītājs Mārtiņš Ceriņš norādīja, ka atbalsta politiskā spēka vadības lēmumu, jo nacionālajā apvienībā vienmēr bijusi strikta pozīcija, ka cilvēkam ir jāizšķiras starp piederību vienam vai otram [politiskajam] spēkam. Tās biedriem ir jābūt 100% lojāliem apvienībai.

Jēkabpils nodaļas vadītājs Jānis Zalaks norāda, ka pieņemtā lēmuma vērtēšana ir sarežģīta, taču nacionālās apvienības vadības līdzšinējā darbība liecina, ka nav pamata šaubām par tās rīcību. Atbalstu VL-TB/LNNK valdes lēmumam pauž arī Mālpils nodaļas vadītājs Jānis Mackuss un Rēzeknes nodaļas vadītājs Māris Igavens, kurš norāda, ka tas bija grūts, bet pozitīvs lēmums.

Zalaks apšauba izskanējušo informāciju, ka Bordāna atsaukšana varētu būt saistīta ar maksātnespējas administratoru interešu aizstāvēšanu, jo VL-TB/LNNK gatavojas virzīt tālāk Bordāna iniciēto jautājumu par šīs jomas sakārtošanu.

Arī Igavens pieļauj iespēju, ka VL-TB/LNNK virzīs tālāk Bordāna iniciatīvu, līdz ar to aizdomām šajā jomā nebūtu pamata. Esot jāņem vērā, ka Bordāns sapratis, ka briest viņa atsaukšana, tāpēc maksātnespējas administratoru piesaukšana esot jāsaprot kā iepriekš sagatavota polemika. Arī Mackusam nav aizdomas, ka šīs divas lietas būtu saistāmas VL-TB/LNNK lēmuma pieņemšanā.

Vaicāti par to, kā vērtēt nacionālās apvienības uzstādījumus budžeta veidošanas gaitā, ko citi politiskie spēki dēvē par ultimātiem, nodaļu vadītāji skaidroja, ka dažkārt sarunā ar koalīcijas partneriem ir nepieciešama arī šāda pieeja. Ceriņš no savas puses pauda atbalstu nacionālās apvienības ieturētajai pozīcijai termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, jo par to piešķiršanu saņemtie līdzekļi ir jāiegulda latviešu uzņēmumos, ražošanā un zinātnes jomā.

Nacionālajai apvienībai ir arī būtiski uzstāt uz risinājumu rašanu demogrāfijas jomā, jo saskaņā ar zinātnieku atzinumiem valstī, kurā pamatnācija veido mazāk par 75% iedzīvotāju, tā ir apdraudēta, skaidroja Liepājas nodaļas vadītājs.

Aptaujātie nodaļu vadītāji norāda, ka komunikācija ar partijas vadību ir laba un notiek regulāra informācijas aprite.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK vērsusies pie premjera un informējusi par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Jāni Bordānu. Nacionālās apvienības partija “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē pieņēmusi lēmumu izslēgt Bordānu no partijas, jo viņš piedalās citas partijas dibināšanā.

LETA

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Māris Bērziņš

  05.11.2013 12:46

  Rodas sajūtas, kad atrodamies vēl LPSR tiesību laukā, kad slaucējas atzinās pretvalstiskās darbībās un smagi nožēloja izdarīto, lūdzot kompartijas žēlastību, kas plašākai sabiedrībai tiek atspoguļots prevencijas veikšanai. Sākumā izdara un tad meklē apstiprinājumu izdarītajam, jo vairāk apstiprinātāju, jo lielāks svars tiesiskumam.

 • Romans Par_Latviju

  04.11.2013 11:17

  Pilnībā piekrītu filozofa Viļņa Zariņa teiktajam par J.Bordāņa un NA sadarbību un nekādi nevaru atbalstīt Jāņa Iesalnieka teikto.

 • ezis x

  03.11.2013 16:07

  Vairāki komentetāji, pie dažādiem rakstiem, ir izteikušies, ka Bordāns esot "tautas atbalstīts" un "populārs" ministrs. Mani tas mazliet pārsteidz, jo nekur neesmu redzejis nekādas aptaujas par ministru vai deputātu popularitāti -- atskaitot vēlēšanas. Es no Bordāna sagaidīju enerģiskāku rīcību Latvijas daudz kritizētās tiesu sistēmas sakārtošanā. Vīlos. Man Bordans atstāja bailīga, nemanāma cilvēka iespaidu. Es viņa priekšteci, Gaidi Bērziņu, vērtēju augstāk.

 • Kalvis Apsītis

  03.11.2013 14:33

  Mūsu pirmorganizācija Ādažos vēl slēgto vēstuli par partijas rindu attīrīšanu nav saņēmusi. Kad saņemsim, arī vienoti iestāsimies pret revizionismu un novirzēm no partijas ģenerāllīnijas.

 • Gints Audzitis

  03.11.2013 13:39

  Nacionālās vērtības? Makjavelli? Pieļauju mērķis ir tā vērts, bet vai šajā gadījumā tomēr subjektīvās intereses neņem virsroku))))

 • Romans Par_Latviju

  03.11.2013 13:33

  Domāju, ka NA izdarīja sev muļķīgu lāča pakalpojumu, kas atspēlēsies nākošajās vēlēšanās. Esmu NA atbalstītājs, bet domāju, ka šoreiz vajadzēja sodīt ne jau Bordānu, bet to NA pārstāvi, kas uzstāja atsaukt Bordānu no ministra amata. Piekrītu, ka no partijas ir jāizslēdz, ja veido citu partiju. Bet ir jāsaprot, ka Bordāns ir tautas atbalstīts ministrs, kas iestājas arī par latviešu tautas interesēm. Ja šādu ministru NA pieprasa atsaukt, tad tas met sliktu ēnu uz "Visu Latvijai" un "Tēvzemei un brīvībai". Cilvēki sāks par jums slikti domāt un atstums jūs no sevis. Katrai jūsu rīcībai ir jābūt labi pārdomātai un nedrīkst iet pretrunā ar tautas gribu. Šoreiz esat pamatīgi nošāvuši garām. Bet vēl ir laiks laboties un atsaukt šo muļķīgo prasību, jo Bordāna palikšana par ministru nekādi nevar traucēt NA vēlēšanās. "Demokrātiskie patrioti" nespētu pārvilināt sev balsotājus no NA, jo Dāvis Stalts ar savu darbību jau vairākas reizes ir kompromitējis šo biedrību, - viņa darbi neatbilst vārdiem un viss tiek darīts, lai tikai viņš kļūtu par deputātu. Bet, pieprasot atsaukt Bordānu, tagad gan var notikt pretējais - daļa NA atbalstītāji pāries pie citām partijām, jo radat nevajadzīgas negācijas pret sevi...

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.