logo

Nacionālās apvienības prasības 2014. gada valsts budžetā (4)

28.08.2013 Valdībā

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja.

Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” vienmēr ir uzskatījusi, ka valsts budžets nav pašmērķis, bet gan līdzeklis valsts politikas mērķtiecīgai īstenošanai. Tāpēc apvienības valde dod pilnvaras saviem pārstāvjiem (ministriem, deputātiem, pārstāvjiem koalīcijas padomē un budžeta veidošanas darba grupās) atbalstīt 2014. gada budžetu pie nosacījuma, ja tiek panākta vienošanās par trim Latvijas nākotnei būtiskām prioritātēm:

1. Dzimstības veicināšanas pasākumi

Ņemot vērā katastrofālo demogrāfisko situāciju, kas apdraud latviešu tautas eksistenci ilgtermiņā, demogrāfijas speciālistu ieteiktos risinājumus situācijas uzlabošanai, kā arī 2012. gada 23. oktobrī koalīcijas partneru parakstīto vienošanos „par valsts atbalstu dzimstības veicināšanai un ģimenēm ar bērniem”, ar 2014. gada 1. janvāri bērnu kopšanas pabalsta un vecāku pabalsta („māmiņalgu”) minimālais apmērs mēnesī ir jāpalielina no pašreizējiem 100 Ls līdz 140 Ls (70% no esošās minimālās algas), vecāku pabalsta izmaksas periods ir pagarināms līdz bērna 1,5 gada vecumam. Nodarbinātības veicināšanai noteikt, ka „māmiņalgas” izmaksa ir daļēji saglabājama, arī vecākam šajā posmā atgriežoties darbā, apjomu nosakot pēc formulas, kur ņemta vērā slodze un darba algas apmērs. Tāpat ir izveidojams Dzimstības veicināšanas fonds un uzsākama pirmā mājokļa valsts atbalsta programma ģimenēm.

2. Uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšana

Ņemot vērā milzīgo izsniegto uzturēšanās atļauju skaita pieaugumu, kas veido jaunu kolonizācijas vilni, ierobežo latvisko kultūrtelpu, apdraud Latvijas ekonomikas ilgtspējīgu attīstību un Latvijas kā nacionālas valsts nostiprināšanos, kā arī mazina Latvijas pilsoņu iespējas iegādāties mājokli par saprātīgu cenu, 2014. gada pirmajā pusē ir pārtraucama uzturēšanās atļauju izsniegšana par nekustamo īpašumu iegādi. Nekustamo īpašumu tirgus jāveicina ar valsts atbalstītu pirmā mājokļa atbalsta programmu un mājokļu energoefektivitātes programmu. Uzskatām, ka uzturēšanās atļauju piešķiršana ir pieļaujama uzņēmējiem, kas tiešā veidā veicina nodarbinātību. Ir jāpilnveido nosacījumi un jāpastiprina kontrole attiecībā pret uzturēšanās atļauju izsniegšanu saistībā ar ieguldījumiem Latvijā reģistrētas kapitālsabiedrības pamatkapitālā un Latvijā reģistrētu banku subordinētajā kapitālā.

3. Atbalsts kultūras nozarei

Ņemot vērā to, ka ekonomiskās krīzes laikā kultūras nozare piedzīvoja vienu no straujākajiem finansējuma samazinājumiem, kultūras vajadzībām piešķiramajam papildus finansējumam jaunajām politikas iniciatīvām ir jābūt adekvātam tai būtiskajai lomai, kāda kultūrai ir latviskās identitātes veidošanā un attīstībā.

Nacionālās apvienības Valde

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Jānis Cīmiņš

  08.09.2013 21:07

  Skolnieku skaita palielināšanās krievu valodas plūsmā var būt pieaugusi arī mainoties krievu kopienas attieksmei pret Latvijas valsti un nesūtot bērnus skolās ar latviešu mācību valodu .

 • Kalvis Apsītis

  29.08.2013 00:15

  Turpināt tirgot uzturēšanās atļaujas NĪ pircējiem ir pilnīgi pašnāvniecisks solis (it īpaši, kamēr Latvijā priekš iebraucējiem ir padomju stila krievvalodīgās skolas - t.i. Latvijas valsts nodrošina apmācību imigrantu valodā.). Prasību izbeigt uzturēšanās atļauju tirgošanu nebūtu jābaidās nosaukt par ultimātu. Skolēnu īpatsvars krievu plūsmā pirms sāka tirgot uzturēšanās atļaujas (2009./2010.m.g.) bija 25.86% visā valstī. Savukārt tagad (2012./2013.m.g.) tas jau ir 27.01%. Savukārt Rīgā šajā pašā laika posmā krievu plūsmas skolēnu īpatsvars pieaudzis no 47.4% līdz 49.4% (un apsteidzis latviešu plūsmas skolēnu skaitu). Sk. http://izm.izm.gov.lv/registri-statistika/statistika-vispareja.html . Un latviešu plūsmas skolēnu skaits šajos 3 gados Rīgā par diviem procentpunktiem samazinājies. Visi pārējie jautājumi (kādas dzimstības veicināšanas programmas izvēlēties un kā labāk atbalstīt kultūras nozari), manuprāt, ir diskutējami ar koalīcijas partneriem. Jācer, ka var atrast risinājumu, kas apmierina visas iesaistītās puses.

 • Romans Par_Latviju

  28.08.2013 18:39

  "Pilnīga uzturēšanās atļauju piešķiršanas atcelšana negatīvi ietekmētu budžetu", - tā saka premjers V.Dombrovskis. Kauns un skumji, ka premjeram ir problēmas ar matemātiku un necieņa pret latviešu tautu ... Kādu negatīvu ietekmi tas var radīt, ja no 260000 atļaujām valsts kasē ieplūda tikai nepilns 1 miljons latu? Te pat zirgam jāsmejas!!!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.