logo

Nacionālās apvienības priekšsēdētāja Raivja Dzintara viedoklis par Rīgas mēra Nila Ušakova atstādināšanu: “Nevis tikai jāatstādina Ušakovs, bet jāatlaiž Rīgas dome!” (1)

08.04.2019 Latvijā

Raivis Dzintars: “Ja pastāv tikai divas rīcības iespējas – atstādināt Ušakovu vai nedarīt neko, tad mēra atstādināšana, protams, ir pareizs solis. Bet pastāv normatīvajos aktos noteikta iespēja likumpārkāpumu gadījumos atlaist Rīgas domi. Un tas ir tieši šis gadījums. Turklāt, likumprojektu Rīgas domes atlaišanai jau bija izstrādājis iepriekšējais VARAM ministrs Kaspars Gerhards.

Kāda ir atšķirība?
Domes mēra atstādināšanas gadījumā, kā tas noticis šobrīd, Ušakovs tikai formāli zaudē iespējas vadīt domi. Joprojām domes deputātu vairākumu un valdošo koalīciju veido tā pati “Saskaņa” kopā ar “Gods kalpot Rīgai”. Jebkuros būtiskos balsojumos tā pati vecā domes koalīcija ieslēgs balsošanas mašīnu un pieņems jebkādus, Ušakova komandai vajadzīgos lēmumus. Pēc būtības nekas nemainīsies…

To, ka izmaiņas netiek plānotas un arī turpmāk visu lēmumu pieņemšanā priekšgalā būs Ušakovs, “Saskaņa” pat neslēpj, bet pat uzkrītoši demonstrē, saglabājot Ušakova mēra kabinetu un visu iepriekšējo biroju.

Ušakovs tajā varēs uzturēties un netraucēti turpināt koordinēt domes vairākuma darbību. Vēl vairāk – atstādināšanas faktu “Saskaņa” izmantos, lai uzburtu Nilam Ušakovam cietēja un netaisnīgi sodītā tēlu, tādā veidā mobilizējot savus atbalstītājus Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Cietēja tēlu Ušakovam varētu arī atvēlēt, bet pie nosacījuma, ka “ciešanas” izriet nevis no dekorāciju maiņas domē, bet reālas varas zaudēšanas. Tieši šobrīd, pēc korupcijas skandāliem un apjukuma partijas “Saskaņa” un tās atbalsta struktūru iekšienē, ārkārtas domes vēlēšanas nozīmētu reālu iespēju atņemt Maskavai pietuvinātajiem spēkiem varu Latvijas galvaspilsētā.

Kopsavilkums!

Varu nedod amata nosaukums, kuru daļēji Ušakovs zaudējis. Varu un iespējas realizēt pārkāpumus, par kuriem Ušakovs atlaists, nodrošina balsu vairākums Rīgas domē, kas joprojām ir saglabājies. Tas ir jāpaskaidro cilvēkiem, kuri jau vēlējās pēc hokeja tradīcijām likt ziedus pie Saskaņas biroja. Nav pamata. Ar Ušakova atstādināšanu nepietiek.

Ir jāatlaiž Rīgas dome!”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.