logo

Nacionālās apvienības Rīgas domes frakcija aicina pašvaldību ievērot labas pārvaldības principus

08.03.2017 Aiga Aizpuriete Pašvaldībās

Šī gada 7. martā bija plānota Rīgas domes sēde ar pietiekami plašu lemjamo jautājumu loku darba kārtībā, kas tika pēkšņi atcelta ar Rīgas domes vadītāja rīkojumu, nepaskaidrojot iemeslus, kā arī neinformējot plašāku sabiedrību par atcelšanas faktu.

“Rīgas domes sēdes it kā ir atklātas un teorētiski paredz iespēju katram rīdziniekam tajās piedalīties vai vismaz vērot tiešraidē, bet faktiski tas nav realizējams, ja Rīgas domes vadība iepriekš neinformē ne par to, kad plānotas sēdes, ne par to, ka tā atcelta. 80% gadījumu tās tiek organizētas kā ārkārtas sēdes, ko izziņo pēdējā brīdī,” norāda Dainis Locis, NA Rīgas domes frakcijas vadītājs. “Jau iepriekš esam vērsuši uzmanību uz Rīgas domes vadības praksi regulāri sasaukt ārkārtas sēdes, kad tam nav pamatojuma. Visus jautājumus būtu iespējams skatīt arī plānotās sēdēs, bet atšķirība ir izziņošanas laikā – ārkārtas sēdi var sasaukt 3 stundas pēc paziņošanas, attiecīgi samazinās laiks, kurā sabiedrība un deputāti var iepazīties ar izskatāmajiem jautājumiem,” norāda Locis.

Labas pārvaldības principi paredz caurspīdīguma nodrošināšanu. Rīgas domes rīcībā ir 13 štata vietas sabiedrības informēšanai, bet šodien nevienā no domes oficiālajām un par nodokļu maksātāju naudu uzturētajām informācijas platformām nav publicēta pat informācija par sēdes atcelšanu, kur nu vēl par tās iemesliem.

Neoficiāla informācija liecina, ka domes sēde atcelta saistībā ar vadītāja slimību, kas nav pietiekams iemels, lai atceltu domes sēdi, jo to var vadīt domes priekšsēdētāja vietnieki.

“Neuzskatām, ka tas atbilstu labai pārvaldības praksei,” turpina Locis. “Aicinām Rīgas domes vadību tomēr atcerēties, ka viņi ir vēlētas amatpersonas, un nerīkoties autoritatīvi, kā arī izrādīt cieņu gan saviem vēlētājiem, gan kolēģiem deputātiem. Opozīcija ir gatava piedāvāt savus pārstāvjus nepārtraukta Rīgas domes darba nodrošināšanai, ja koalīcija ar saviem spēkiem to nav spējīga nodrošināt.”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.