logo

Nacionālās apvienības rīkotie Lāčplēša dienas pasākumi pulcē arvien vairāk jauniešu

12.11.2013 Uģis Krūmiņš Latvijā

Vakar, 11. novembrī, Nacionālā apvienība rīkoja Lāčplēša dienas svinīgo pasākumu veltītu Brīvības cīņu dalībniekiem.

Pasākums tradicionāli iesākās Rīgas brāļu kapos, kur tika iedegtas vairāk kā 1000 svecīšu Brīvības cīnītāju piemiņai. No Brāļu kapiem tika uzsākts lāpu gājiens, kas vijās pa Rīgas ielām uz galvaspilsētas centru un pulcēja aizvien vairāk un vairāk dalībnieku. Sasniedzot Vecrīgu, dalībnieku skaits bija pieaudzis dubultā un svētbrīdī pie Brīvības pieminekļa dalībnieku skaits bija apmēram trīs tūkstoši.

Pēc svētbrīža lāpu gājiens turpināja savu ceļu līdz Latviešu Strēlnieku laukumam, kur to sagaidīja koncerta „Daudzinājums Brīvībai” dalībnieki un klausītāji. Daudzbalsīgā kora dziesmas ieskandināja kori „Pernigele” un „Degsme”, draugu kopa „Skandinieki”, folkloras kopa „Vilkači”, vīru kopa „Vilki” un Grašu ģimene. Koncerta „Daudzinājums Brīvībai” noslēgumā tika palaists uguns plosts Daugavā. Šo uguns rituālu vērot bija pulcējušies gandrīz pieci tūkstoši skatītāju, kas bija izvietojušies gan 11. Novembra krastmalā, gan uz Akmens tilta. Svētku pasākumu programmu noslēdza postfolkloras grupa „Iļģi” ar koncertu Strēlnieku laukumā.

“Lāčplēša dienas pasākumi ar katru gadu pulcē arvien vairāk jaunu cilvēku. Tas liecina, ka jauniešiem ir svarīga savas valsts vēsture un viņi vēlas atdot godu cīnītājiem par Latviju”, tā gandarījumu par pasākumu pauda tā organizatori.

 

Informāciju sagatavoja:

Uģis Krūmiņš,

NA RD frakcijas koordinators

Foto Visi foto

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.