logo

NA un Vienotības frakcijas Rīgas domē parakstījušas vienošanos par sadarbību cīņā par Rīgu kā latvisku pilsētu

18.07.2013 Evija Vaikina Pašvaldībās

Lai nodrošinātu Latvijas Republikas galvaspilsētas Rīgas attīstību, saistot to ar visas valsts attīstību, nostiprinātu Rīgas kā latviskas un ES valsts galvaspilsētas identitāti, īstenotu Rīgas Domes un valdības labu sadarbību, Nacionālās apvienības un partijas Vienotība frakcijas Rīgas Domē 2013. gada 17. jūlijā parakstījušas vienošanos par sadarbību kopīgo mērķu sasniegšanai.

Nacionālās apvienības un partijas Vienotība frakcijas kā kopīgu mērķi izvirzījušas latviešu valodas un Latvijas valsts nacionālās identitātes nostiprināšanu un attīstību Rīgas pilsētvidē, izglītības sistēmā un pilsētas pārvaldē. Kā stratēģisks mērķis ticis noteikts mācību process latviešu valodā pašvaldības skolās un pirmskolas izglītības iestādēs, kā arī patriotisma veicināšana skolās.

Tāpat par mērķi tikusi izvirzīta nodokļu maksātāju naudas racionāla izlietojuma kontrole, labi pārvaldīta Rīgas pilsētas saimniecība un īpašumi, atbildīga budžeta politika un korupcijas izskaušana. Frakcijas vienojušās, ka būtisks ir atbalsts rīdziniekiem demogrāfijas jautājumos – pabalsti bērniem, ekonomiska, ilgtspējīga un kvalitatīva mājokļa nodrošināšana jaunajām ģimenēm, kā arī par to, ka nozīmīga ir Rīgas kā dinamiska Ziemeļeiropas centra attīstība, kurā visiem iedzīvotājiem ir iespēja strādāt labāk atalgotu darbu, iegūt kvalitatīvu izglītību, dzīvot ilgtspējīgā vidē un kvalitatīvos mājokļos.

Šo mērķu sasniegšanai Nacionālā apvienība un Vienotība koordinēs savu darbību Rīgas domē un cieši sadarbosies ar valdību. Sadarbības īstenošanai tiks izveidota Sadarbības padome.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina, Dace Šļare

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.