logo

Nacionālās apvienības vadībā Tautsaimniecības komisijā ir pieņemti grozījumi Enerģētikas likumā, kas nosaka gāzes tirgus atvēršanas principus

04.02.2016 Laila Ozoliņa Latvijā

Foto: Saeimas Kanceleja

Tautsaimniecības komisijai, kuru vada Romāns Naudiņš, ir izdevies nepilnos trijos mēnešos īstenot dabasgāzes tirgus reformas noslēdzošo posmu. Komisija ir izskatījusi un pieņēmusi virkni nopietnu priekšlikumu Enerģētikas likumā.

Komisijas deputāti atbalstījuši priekšlikumus, kas paredz A/S “Latvijas Gāze” nodrošināt trešo pušu piekļuvi gāzes sadales sistēmai un dod tiesības sabiedriskā pakalpojuma regulatoram veikt dabasgāzes operatoru uzraudzību.

Tautsaimniecības komisijas deputāts Ilmārs Latkovskis norāda: “Visās sēdēs bija jūtama “Latvijas Gāzes” ietekme, vairāki deputāti centās Enerģētikas likuma grozījumu izskatīšanu pārvērst par nebeidzamu diskusiju.”

“Dabasgāze ir Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgs resurss, tādēļ dabasgāzes tirgus atvēršana ir nacionālās drošības pamats. Līdz ar to komisijas darbu centos organizēt tā, lai priekšlikumu izskatīšana virzītos raiti, neskatoties uz to, ka “Latvijas Gāzes” pārstāvji regulāri piedalījās komisijas sēdēs un uzstājīgi izrādīja vēlmi būt monopolistam līdz pat 2017.gada aprīlim,” tā spraigo darbu komisijā raksturoja R. Naudiņš un uzsvēra, ka minētais likums vērtējams kā milzīgs solis, lai Latvija īstenotu enerģētiskās drošības prioritāti.

Nacionālā apvienība iestājas par visiem priekšlikumiem, kas ir vērsti uz ātrāku gāzes tirgus atvēršanu, jo tas, pirmkārt, ir Latvijas iedzīvotāju interesēs un, otrkārt, to nosaka Eiropas Savienības direktīva.

Enerģētikas likuma galīgais balsojums paredzēts 11. februāra Saeimas sēdē.

Informāciju sagatavoja

L.Ozoliņa

NA preses sekretāre

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.