logo

Nacionālās apvienības frakcijas deputāti pieprasa pārtraukt Latvijā bēgļu atbalsta kampaņu „Mēs darītu tāpat!”

25.08.2016 Laila Ozoliņa Saeimā

Lai Latvijā nodrošinātu  objektīvu un patiesu bēgļu jautājuma atspoguļošanu, NA frakcija ir nosūtījusi vēstuli ANO augstajam komisāram bēgļu jautājumos Filipo Grandi, kurā norāda uz bēgļu atbalsta kampaņas „Mēs darītu tāpat!” neatbilstību Latvijas tiesiskajam regulējumam un sabiedrības rūpēm par savas valsts drošību un aizsardzību. Vēstulē minēti argumenti kampaņas pārtraukšanas nepieciešamībai un tiek prasīta informācija par kampaņas finansējuma avotiem un apmēriem.

Gaidis Bērziņš, NA līdzpriekšsēdētājs, vērš uzmanību, ka sauklis „Mēs arī bēgtu!” ir klajā pretrunā ar Nacionālās drošības un Nacionālo Bruņoto spēku likumu, tāpēc kampaņa ir jāpārtrauc. „Minētās kampaņas saturs un izpildījums nav nedz patiess, nedz atbalstāms,” norāda Bērziņš un uzsver, „kopumā kampaņas vadmotīvs iekļaujas Krievijas hibrīdkara īstenotajā retorikā, kas cenšas graut iedzīvotāju ticību un lojalitāti Latvijas valstij.”

Turklāt NA frakcijas deputāti norāda arī uz neobjektīvu informāciju Latvijas plašsaziņas līdzekļos. Kā redzams presē publicētajās bēgļu ģimeņu fotogrāfijās, notiek apzināta sabiedrības maldināšana ar falsificētiem un paviršiem materiāliem. Divos laikrakstos nodrukātajās fotogrāfijās it kā tiek atspoguļotas divas dažādas bēgļu ģimenes, taču viens bērns – meitenīte – abos uzņēmumos ir viena un tā pati. Šādas sakritības sastopamas ne tikai Latvijas informatīvajā telpā, bet arī citviet. Tas nozīmē, ka Eiropas Savienības (ES) oficiālo institūciju līmenī netiek risināti bēgļu problēmjautājumi, bet mērķtiecīgi un pastāvīgi tiek veikta ES valstu iedzīvotāju „smadzeņu skalošana”.

NA norāda, ka Eiropas Komisijai ir aktīvi jāstrādā, lai likvidētu bēgļu krīzes cēloņus – proti, vispirms jānovērš konflikti bēgļu izcelsmes valstīs. Savukārt Latvijai atbilstoši savai starptautiskajai atbildībai šajā politikā jāiesaistās aktīvāk.

Informāciju sagatavoja
Laila Ozoliņa, “VL-TB/LNNK” frakcijas preses sekretāre

Vēstules teksts latviski: Vēstule_ANO

Vēstules teksts angliski: Vēstule_ANO_en

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.