logo

Nekavējoties jāpārskata likums, lai aizsargātu Latvijas mediju telpu no Krievijas propagandas

02.03.2014 LETA

Vladimirs Putins

Kultūras ministrijā nekavējoties ir jāveido Mediju nodaļa un paralēli jāsāk darbs pie Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (EPLL) revīzijas, lai konstatētu vēl neizmantotās iespējas Latvijas mediju telpas aizsargāšanai, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Krievijas rīcība Ukrainā liek politiķiem sastapties ar realitāti un viņi vairs nešaubās, ka ir nepieciešamas izmaiņas. No Krievijas retranslētie kanāli situāciju Ukrainā atspoguļo no Krievijas interešu viedokļa, un tas kaitē Latvijas interesēm, uzsvēra komisijas priekšsēdētāja.

Mediju nodaļas izveidi un EPLL revīziju pirmdien, 3.martā, paredzēts apspriest koalīcijas sadarbības padomē. Pagājušajā trešdienā, 26.februārī, Mūrniece par šīm lietām runājusi «Vienotības» Saeimas frakcijā un guvusi frakcijas deputātu atbalstu.

Politiķe norādīja, ka Mediju nodaļas veidošana bija viņas jau iepriekš virzīta iniciatīva. Tā ir nepieciešama, jo pašlaik izpildvarā nav politiska instrumenta mediju telpas aizsargāšanai, savukārt politiskas deklarācijas nesniedz praktisku risinājumu. Paralēli ar šādas nodaļas veidošanu ir jādibina darba grupa, kurā starptautiskiem ekspertiem ir jāveic EPLL revīzija, lai secinātu, kur mediju telpa nav aizsargāta, un kur tas ir jāmaina.

Mūrniece piebilda, ka mediju darbība ir specifiska sfēra, kur jāņem vērā cilvēktiesību un vārda brīvības aspekti.

LETA

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.