logo

Neviena vara nav mūžīga (1)

09.01.2014 Ieva Holma Pašvaldībās

Pagājušā gadā jaunievēlētie Rīgas domes deputāti sanāca uz pirmo sēdi, kurā „Nacionālās apvienības” un „Vienotības” deputāti par pilsētas mēra kandidāti izvirzīja un atbalstīja Baibu Broku. Joprojām esam pārliecināti par mūsu kandidātes izvēles pareizību un to, ka Nila Ušakova pārvēlēšana domes vadītāja krēslā ir bijusi acīm redzama kļūda.

Šī pusgada laikā esam redzējuši, ka domes vadības stils kļūst aizvien augstprātīgāks. Tiek pieņemti nepārdomāti lēmumi, kas izraisa neviltotu sašutumu ne tikai Rīgas iedzīvotājos, bet visā Latvijā.

Kopš oktobra sākuma Latvijas un pierīgas iedzīvotāji ir nolikti kā uz kara takas. Atkal tiek mākslīgi veidota siena starp Rīgu un Latvijas valsti kopumā. Atkal tiek mēģināts šķelt sabiedrību. Tikai šoreiz kā šķelšanas metode tiek izmantoti sociālekonomiskie apstākļi.

Atgādināšu, ka vēl nesen 2012. gadā Nils Ušakovs, ieņemdams valsts galvaspilsētas priekšsēdētāja amatu, nobalsoja referendumā par divvalodības ieviešanu Latvijā. Tādā veidā uzkurinādams savus vēlētājus, pamudinot tiem rīkoties līdzīgi. Faktiski mudināja šķelt sabiedrību un graut valsts pamatus.

Latvijai kā latviskai un demokrātiskai valstij tā ir nepieņemama, kaitnieciska un nepiedodama rīcība. Šī iemesla dēļ vien deputāts Nils Ušakovs morāli un ētiski nebūtu pelnījis ieņemt domes vadītāja vietu.

Tomēr šodienas notikumi liek domāt, ka sabiedrības šķirošana tikai ekonomisku mērķu vārdā, izskatās pēc apzinātas provokācijas veikšanas, nerēķinoties ar sabiedrības vispārējo neapmierinātību. Domes vadība augstprātīgi ir ignorējusi vairāk kā 10 000 cilvēku parakstus. Tā ignorē arī VARAM ministrijas atzinums, kuros ir nopietni aizrādījumi par cilvēktiesību pārkāpumiem… Un kā vārdā tas viss? Lai SIA „Rīgas satiksmes” melnais caurums, kam jau šim gadam plānots atvēlēt 85 miljonus eiro, tiktu aizlāpīts ar netaisnīgi dubultā iekasētiem maksājumiem no visas Latvijas iedzīvotājiem, kam Rīga joprojām ir vienīgā valsts galvas pilsēta ar visām tās līdzšinējām funkcijām, un kam Rīga, iespējams, ir vienīgā pilsēta, kur atrast darba vietu.

Šajā visnotaļ sarežģītajā situācijā tomēr gribētu atgādināt, ka ne viena vara nav mūžīga. Kā pierāda dzīve – augstprātība par savas varas nesatricināmību drīz noved pie smaga kritiena.

Ieva Holma
Rīgas domes deputāte

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.